خرید گندم تنها از کشاورزان دارای معرفی نامه از جهاد کشاورزی صورت میگیرد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

با ابلاغ دستورالعمل اجرایی خرید تضمینی گندم سال جاری

خرید گندم تنها از کشاورزان دارای معرفی نامه از جهاد کشاورزی صورت میگیرد

باهدف حذف واسطه و دلالان، خرید تضمینی گندم سال جاری تنها از کشاورزانی صورت میگیرد که دارای معرفی نامه از سازمان جهاد کشاورزی باشند.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ؛ حسن پور درستاد خرید گندم که با حضور مدیران ستادی و شهرستانهای این شرکت برگزار شد گفت : تمهیدات لازم در جهت آغاز فصل خرید تضمینی گندم همچون پیش بینی مراکز و کمسیونهای خرید، آموزش نیروهای کنترل کیفی، آموزش نیروهای ناظر و همچنین تعیین عاملین تشخیص و ذیحساب مراکز اندیشیده شده تا بتوان بهترین خدمات رسانی را به زارعین و گندمکاران عزیز داشته باشیم.

وی به روس مهم دستورالعمل خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت: در سال جاری با هدف حذف عناصر سودجو و دلالان ، خرید محصول تنها از کشاورزانی صورت میگیرد که از سازمان جهاد کشاورزی شهرستان شناسنامه محصول و معرفی نامه مختص این امر را دریافت نموده باشند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه5 به ادامه همکاری مراکز تعاونی روستایی در مباشرت خرید تضمینی گندم نیز اشاره و اضافه کرد: شرکت های تعاونی روستایی در شهرستانها همچون سنوات گذشته به عنوان مباشر در امر خرید تضمینی گندم سهیم خواهند بود با این تفاوت که این تعاونی ها در سال جاری با توجه به فضای محدود ذخیره سازی این مراکز، تنها مجاز به خرید و تحویل محموله های تا 5 تن وزن می باشند و محموله های دارای بالاتر از این وزن باید به مراکز خرید که در سیلوهای دولتی ، خصوصی و کارخانجات آرد تشکیل خواهد شد مراجعه نمایند.

حسن پور افزود: بر اساس اعلام سازمان جهادکشاورزی در سال جاری پیش بینی میشود بالغ بر 480 هزار تن گندم از کشاورزان به صورت تضمینی خریداری شود.

وی نرخ خرید تضمینی گندم امسال را با احتساب 2 درصد افت مفید و 4 درصد افت غیرمفید 12هزار و 705 ریال اعلام کرد.

گفتنی است استان خراسان رضوی با برخورداری از 300 هزار هکتار سطح زیر کشت آبی و دیم بالغ بر 745 هزارتن تولید گندم در سال جاری داشته باشد

 

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.