کمينه  
جمعه, آذر 15, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی گندم استان خراسان رضوی آغاز شد .  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خرید تضمینی گندم استان خراسان رضوی آغاز شد .

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 حمیدرضا نوری؛ در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه که در اولین نشست خبری این شرکت در
سال 98 گرد آمده بودند گفت: عملیات خرید تضمینی استان خراسان رضوی با خرید  400 تن گندم  از کشاورزان شهرستان های گناباد، تربت حیدریه و سرخس آغاز
 شده است.

وی گفت : در سال جاری گندم مازاد بر نیاز کشاورزان با احتساب 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید و با قیمت تضمینی 17 هزار ریال خریداری خواهد شد.

نوری در خصوص سطح زیر کشت و میزان پیش بینی خرید در استان گفت: بالغ بر 130 هزار هکتار از مزارع کشاورزی تحت کشت آبی و 142 هزار هکتار از مزارع زیر کشت دیم گندم قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 افزود: پیش بینی می شود در سال جاری بالغ بر 500 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری و ذخیره سازی شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری 68 مرکز و کمسیون خرید وظیفه خرید محصولات کشاورزان را بر عهده خواهند داشت گفت: به گندمکارانی که محصول خود را به مراکز خرید دولتی اعم از سیلوهای دولتی و خصوصی و نیز کمسیون های خرید مستقر در کارخانجات آرد تحویل نمایند کرایه حمل پرداخت خواهد شد.

نوری اضافه کرد: پرداخت کرایه حمل به عنوان عاملی تشویقی در تحویل گندم به مراکز خرید دولتی، قیمت پایه خرید را به بیش از 17 هزار 800 ریال ارتقا خواهد داد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 گفت : اقدامات و تمهیدات لازم جهت ورود به فصل خرید تضمینی از بهمن ماه سال گذشته آغاز شده است که در این راستا ضمن هماهنگی های صورت گرفته با دستگاه ها و نهاد های اجرائی و نظارتی و فرمانداری های شهرستان های استان ، کلاس های بازآموزی نیز جهت دست اندرکارن خرید تضمینی برگزار شده است.

نوری اضافه کرد: در سال جاری همچون سال گذشته ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی جهت جلوگیری از سودجویی واسطه ها و افتتاح حساب در بانک عامل پرداخت کننده وجه گندم از مهمترین اقداماتی است که قبل از تحویل محموله ، کشاورزان باید نسبت به آن اقدام نمایند .

وی در خصوص میزان خرید تضمینی در سال گذشته نیز گفت: در سال 97 بالغ بر 332 هزار تن گندم در غالب 39 هزار و 200 محموله و به ارزش ریالی 4 هزار و 321 میلیارد ریال خریداری شد.

نوری افزود : به توجه به افزایش قیمت خرید تضمینی و نیز افزایش میزان برداشت گندم در سال جاری نزدیک به 9 هزار میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده است که پس از تامین توسط بانک عامل طی 72 ساعت بعد از خرید و تحویل محموله گندم از کشاورزان به حساب ایشان واریز خواهد شد.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس