کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
پیش بینی خرید 530 هزار تن گندم و 8 هزار تن کلزا در استان خراسان رضوی  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

 

پیش بینی خرید 530 هزار تن گندم و 8 هزار تن کلزا در استان خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی شرکت غله ‌و خدمات بازرگانی منطقه ۵ حمیدرضا نوری مدیرعامل این شرکت گفت : در سال جاری بالغ بر 130 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت آبی و با توجه به نزول رحمت الهی بالغ بر 130 هزار هکتار از زمین های زراعی استان نیز زیر بار کشت دیم گندم خواهد رفت.

          وی افزود : با بهره برداری مناسب از مزارع کشت دیم امیدواریم بالغ بر 530 هزار تن گندم در سطح استان به صورت تضمینی خریداری و ذخیره سازی گردد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 اضافه کرد : امیدواریم با توجه به میزان موجودی و ذخیره مناسب گندم در مراکز ذخیره سازی استان و پیش بینی میزان خرید ، در سال جاری بخشی از گندم استان به سایر استان های کشور صادر گردد.

نوری در ادامه به قیمت خرید تضمینی گندم اشاره کرد و گفت : نرخ خرید تضمینی گندم سال 98 با احتساب 4 درصد افت مفید و 2درصد افت غیرمفید 17 هزار ریال خواهد بود.

وی در ادامه در خصوص پیش بینی میزان خرید دانه های روغنی نیز گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و توسعه و رشد میزان سطح زیر کشت دانه های روغنی در استان نسبت به سال های گذشته امیدواریم بالغ بر 8 هزار تن دانه های روغنی کلزا در استان به صورت تضمینی خریداری گردد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 افزود: با بر پایی و تشکیل ستاد خرید گندم استان از بهمن ماه سال گذشته و برآورد مراکز خرید و ابلاغ دستورالعمل خرید تضمینی تمهیدات لازم برای این عملیات عظیم اقتصادی در استان اندیشیده شده است.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس