کمينه  
چهارشنبه, دي 26, 1397
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضینی گندم و دانه های روغنی استان خراسان رضوی به پایان رسید  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

 

خرید تضینی گندم و دانه های روغنی استان خراسان رضوی به پایان رسید

 

با خرید 332 هزار تن گندم و بالغ بر 7 هزار 230 تن دانه های روغنی ، عملیات خرید تضمینی این محصولات در استان خراسان رضوی به پایان رسید.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 حمیدرضا نوری مدیر عامل این شرکت گفت : عملیات خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری با تمهید 39 مرکز و کمیسیون خرید تضمینی گندم و بیش از 14 مرکز خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا و گلرنگ آغاز گردید.

 

وی در خصوص خرید تضمینی گندم در استان گفت : در سال جاری توانستیم با تحقق پیش بینی خرید گندم بالغ بر 332 هزار تن گندم را از گندمکاران خریداری نماییم.

 

نوری افزود : این میزان خرید در غالب 35 هزار 198 محموله و به ارزش ریالی 4 هزار و 321 میلیارد ریال بوده است.

 

وی با بیان اینکه کاهش نزولات آسمانی، خرید گندم سال جاری استان را با 15 درصد کاهش نسبت به سال گذشته مواجه نموده است ، خاطر نشان کرد: با توجه به میزان موجودی گندم در ابتدای فصل خرید و برنامه واردات گندم از سایر استان ها به منظور اختلاط و ارتقای کیفیت گندم های موجود ، در حال حاضر از حجم ذخیره مناسب گندم در استان برخوردار هستیم .

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 درخصوص میزان پرداختی مطالبات کشاورزان نیز گفت : تا کنون بالغ 98 درصد وجوه گندم های خریداری شده به حساب گندم کاران واریز شده است و 90 میلیارد ریال باقی مانده نیز به زودی پرداخت خواهد شد.

 

نوری اضافه کرد : قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال جاری 13 هزار ریال بوده است که با توجه به کیفیت مطلوب گندم های خریداری شده و نیز پرداخت جایزه پاکی این متوسط قیمت پرداختی به 13 هزار 292 ریال افزایش پیدا کرده است .

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در ادامه به روند خرید تضمینی دانه های روغنی سال 97 اشاره کرد و افزود: طی سال جاری همچنین بالغ بر 7 هزار و 25 تن کلزا و بیش از 205 تن دانه های روغنی گلرنگ طی 1370 محموله از کشاورزان خریداری شده است .

 

وی با بیان اینکه خرید تضمینی دانه های روغنی استان خراسان رضوی نسبت به سال گذشته 58 درصد افزایش را نشان می دهد  گفت : این میزان خرید با همت انبارهای تعاون روستاییو در 14 مرکز خرید در سطح استان صورت گرفته است .

 

نوری در خصوص ارزش ریالی دانه های روغنی خریداری شده نیز گفت : تا کنون صد درصد وجوه دانه های روغنی خریداری شده به ارزش 195 میلیارد ریال به حساب کشاورزان استان واریز شده است.

 

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس