کمينه  
چهارشنبه, دي 26, 1397
 
 
 
 
 
   
     
 
مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 وجود شبکه فساد در امر خرید تضمینی گندم را تکذیب کرد.  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

در پی انتشار مصاحبه ای در خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) با نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی ، مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ادعای وی را تکذیب و مراحل خرید تضمینی گندم را که بر اصلا امانت داری از دسترنج گندمکاران و حفظ بیت المال بنا گردیده است را تشریح نمود.

 

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5(استان های خراسان)

وجود شبکه فساد در امر خرید تضمینی گندم را تکذیب کرد.

 

 

 

 

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه5 گفت: ادعای مطرح شده از سوی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در خصوص وجود شبکه فساد برنامه ریزی شده در روند خرید تضمینی گندم مورد تایید این شرکت نمی باشد.

حمید رضا نوری در این خصوص گفت : با توجه به برنامه ریزی انجام شده از بهمن ماه سال قبل و جلسات هماهنگی و برگزاری دوره های آموزشی و بازآموزی ، بازدید و نظارت از مراکز خرید و رعایت استاندارد های لازم بر اساس دستورالعمل ها و قوانین حاکم بر امر خرید گندم توسط نیروهای دولتی ، نشان از نظارت و دلسوزی و تعهد در انجام این امر را دارد.

وی افزود: با تاییدیه جلسه کمسیون خرید تضمینی گندم در استانداری خراسان رضوی و اعلام به شرکت بازرگانی دولتی ، 47 مرکز خرید در سطح استان خراسان رضوی پیش بینی شده است که بر اساس پیش بینی های سازمان جهادکشاورزی در استان در خصوص میزان تولید در سال جاری و خرید از سطح مزارع و کشاورزان از مجموع 330 هزار تن گندم پیش بینی شده برای خرید در سال جاری تا کنون بالغ بر 310 هزار تن گندم از کشاورزان نجیب و صبور استان خریداری و در مراکز خرید و با رعایت تمام استاندارد های لازم شامل افت مفید ، افت غیر مفید ، درصد سن زدگی و ... ضمن نظارت و ثبت اطلاعات در زمان ورود به مرکز، خرید و خروج آن به سمت مراکز ذخیره سازی صورت می پذیرد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ادامه داد: در سال جاری با استفاده از سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی که اطلاعات کشاورزان و سطح زیر کشت و پیش بینی تولید در آن ثبت شده است با اتصال به سامانه خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران و با توجه به حضور عوامل تشخیص و ذیحساب و ناظر و کارشناسان کنترل کیفی ، تمام مراحل تحت نظارت کامل بوده است.

نوری افزود : این عزیزان که از نیروهای تایید شده دولتی و تحت نظر شرکت از زحمت کشان با تعهد این عرصه در شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در سطح استان می باشند را نباید اینگونه غیرمنصفانه مورد خطاب قرار داد.

وی توضیح داد: که هرگونه حمل و جابجایی گندم در شبکه خرید تضمینی گندم تحت نظارت بوده و اخرین وضعیت گندم در زمان تحویل با وضعیت گندم در زمان خروج از مرکز به سمت مراکز و سیلوهای دولتی و بخش خصوصی ثبت اطلاعات شده و نظارت لازم و کافی بر این روند صورت میگیرد.

این مقام مسئول در حوزه خرید تضمینی گندم در استان های خراسان ادامه داد : این شرکت افتخار دارد که در زمینه های اعلام شده و در خصوص کسری و عدم وجود گندم با نظارت های  لازم صورت گرفته تا کنون موردی از فقدان گندم در هیچ مرکزی مواجه نگردیده است .

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در ادامه به نحوه انتخاب مراکز خرید گندم اشاره کرد و گفت : راه اندازی هر مرکز خرید تضمینی گندم در سطح استان تابع قوانین و مقررات و استاندارد های لازم می باشد که از سوی وزارت جهاد کشاورزی وشرکت بازرگانی دولتی ایران همه ساله بازبینی می گردد و می بایست با رعایت حقوق حقه دولت ، بیت المال و استاندارد های فنی ، بازرگانی و بهداشتی همراه باشد.

وی افزود : در سال جاری طبق مصوبه کمسیون خرید تضمینی گندم ، حداقل فاصله مراکز خرید در سطح استان با توجه به پراکندگی مزارع و پراکنش تولید ، 30 کیلومتر در نظر گرفته شده است که این موضوع می بایست ضمن رعایت حقوق کشاورزان زحمت کش و پرتلاش که بتواند تولید خود را به نزدیک ترین مرکز خرید تحویل نمایند ، باید آن مرکز هم از سلامت لازم و تایید دستگاه های نظارتی برای حفظ دسترنج گندمکاران و این کالای با ارزش برخوردار باشد.

نوری در پایان از آمادگی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 از آمادگی کامل برای برخورد با تخلفات احتمالی خبر داد و افزود: این شرکت بر اساس کلیه اقدامات انجام شده و با نظارت لازم و کافی اعلام می نماید در صورتی که تخلفاتی ممکن است بروز نماید حتما موضوع را با ارائه مستندات و گزارش کتبی به این شرکت اعلام ، تا بررسی های لازم و اقدامات قانونی صورت پذیرد.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس