کمينه  
چهارشنبه, دي 26, 1397
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی گندم خراسان رضوی از 300 هزار تن گذشت  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خرید تضمینی گندم خراسان رضوی از 300 هزار تن گذشت

 

خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی از مرز 300 هزار تن عبور کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 : نوری مدیرعامل این شرکت گفت: طی دو ماه گذشته بالغ بر 306 هزار تن گندم مازاد بر نیاز از کشاورزان خراسان رضوی خریداری و ذخیره سازی شده است.

وی با بیان اینکه این میزان گندم طی 31 هزار و 700 محموله تحویل مراکز خرید شده است افزود : طی سال جاری جهت دسترسی سریع کشاورزان به مراکز خرید 47 مرکز و کمسیون اندیشیده شده است.

نوری گفت : مراکز خرید دولتی و خصوصی و مباشرین با پراکنش مناسب در سطح استان عملیات خرید تضمینی گندم را انجام می دهند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 همچنین به سطح خرید تضمینی در شهرستان های استان اشاره و اضافه کرد : تا کنون شهرستان های تربت جام به 46 هزار 950 تن ، مشهد با 41 هزار 100 تن و چناران با 38 هزار 620 تن بیشترین خرید را به خود اختصاص داده اند که این روند خرید گندم کماکان ادامه دارد.

وی گفت: قیمت پایه خرید تضمینی گندم 13 هزار ریال می باشد که با پرداخت جایزه پاکی به کشاورزان این مبلغ به طور متوسط در ازای هر کیلو گرم به 13 هزار و 261 ریال افزایش
پیدا کرده است.

نوری در خصوص پرداخت وجوه گندم خریداری شده نیز گفت : تا کنون بالغ بر یکهزار و 428 میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز شده است .

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 خاطر نشان کرد: به کشاورزانی که محموله گندم خود را به سیلو های دولتی تحویل نمایند با توجه به میزان مسافت طی شده  بین 50 تا 150 ریال در ازای هر کیلوگرم به عنوان کرایه حمل پرداخت خواهد شد.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس