کمينه  
چهارشنبه, دي 26, 1397
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی گندم خراسان رضوی از 100 هزار تن گذشت  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خرید تضمینی گندم خراسان رضوی از 100 هزار تن گذشت


در فصل خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی تا کنون بالغ بر 100 هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندم کاران خریداری شده است.

 

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 : نوری مدیرعامل این شرکت گفت: خرید تضمینی گندم از روزهای پایانی اردیبهشت ماه با تمهید 47 مرکز و کمیسیون خرید گندم در سطح استان آغاز شده است.

 

وی با بیان اینکه 22 کارخانه آرد و سیلوی بخش دولتی و خصوصی و نیز 27 مرکز و انبار تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید در سطح استان برای خدمت رسانی به کشاورزان آماده خدمت رسانی می باشند افزود: با توجه به پیشتازی شهرستان های جنوبی استان در امر برداشت گندم در حال حاضر 33 مرکز در استان دسترنج کشاورزان را خریداری و ذخیره سازی می نمایند.

 

نوری میزان خرید تضمینی گندم را بالغ بر 100 هزار تن اعلام کرد و گفت : این میزان خرید در غالب 10هزار و 400 محموله و به ارزش ریالی 1هزار و 367 میلیارد ریال به مراکز خرید گندم استان تحویل شده است.

 

وی در خصوص پرداخت وجوه گندم های خریداری شده نیزافزود: تا کنون 50 درصد وجه محموله های خریداری شده به حساب کشاورزان واریز شده است .

 

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ادامه داد: قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال جاری با 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید 13000 ریال می باشد.

نوری ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی را از مهمترین تغییرات خرید تضمینی سال جاری عنوان کرد و گفت : در سال جاری و در مراکز خرید تضمینی گندم تنها گندم کشاورزانی تحویل گرفته خواهد شد که مشخصات ایشان در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت گردیده باشد.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس