کمينه  
چهارشنبه, دي 26, 1397
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی 50 هزار تن گندم و 2200 تن کلزا از کشاورزان خراسان رضوی  

اخبار عمومی

 

خرید تضمینی 50 هزار تن گندم و 2200 تن کلزا از کشاورزان خراسان رضوی

 

در فصل خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی کلزا در استان خراسان رضوی تا کنون بالغ بر 50 هزار تن گندم مازاد بر نیاز گندم کاران و بیش از 2200 تن کلزا از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 : نوری مدیرعامل این شرکت گفت: خرید تضمینی گندم و دانه های روغنی از روزهای پایانی اردیبهشت ماه با تمهید 47 مرکز و کمیسیون خرید گندم و 9 مرکز خرید دانه های روغنی در سطح استان آغاز شده است.

وی با بیان اینکه 22 کارخانه آرد و سیلوی بخش دولتی و خصوصی و نیز 27 مرکز و انبار تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید در سطح استان برای خدمت رسانی به کشاورزان آماده خدمت رسانی می باشند افزود: با توجه به پیشتازی شهرستان های جنوبی استان در امر برداشت گندم در حال حاضر 16 مرکز در استان دسترنج کشاورزان را خریداری و ذخیره سازی می نمایند.

نوری میزان خرید تضمینی گندم را 50 هزار تن اعلام کرد و گفت : این میزان خرید در غالب 5400 محموله و به ارزش ریالی 650 میلیارد ریال به مراکز خرید گندم استان تحویل شده است.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ادامه داد: قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال جاری با 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید 13000 ریال می باشد.

وی در خصوص خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا نیز گفت : خرید تضمینی کلزا نیز از اواخر اردیبهشت ماه آغاز شده است که تا کنون بالغ بر 2200 تن از این دانه های روغنی در غالب 440 محموله از کشاورزان استان خریداری و ذخیره شده است.

نوری افزود قیمت خرید تضمینی کلزا با احتساب 10 درصد رطوبت و 2 درصد ناخالصی
 28 هزار 665 ریال می باشد.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس