کمينه  
چهارشنبه, دي 26, 1397
 
 
 
 
 
   
     
 
ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی الزامی است  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

 

همزمان با اعلام تغییرات سیاست های اجرایی خرید تضمینی گندم اعلام شد

ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی الزامی است

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 حمیدرضا نوری مدیر عامل این شرکت با بیان اینکه خرید تضمینی در سال جاری با دو سیاست جدید همراه است افزود: ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی وزارت جهاد کشاورزی و افزایش کسر قیمت خرید گندم در ازای افزایش سن زدگی بیش از 2 درصد، بخشی از تغییرات سیاست های خرید سال جاری می باشد.

نوری با بیان اینکه مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی وزارت جهاد کشاورزی بصورت کامل درج خواهد شد و در فصل خرید تضمینی گندم مورد استفاده قرار خواهد گرفت اضافه کرد: گندمکاران عزیز باید توجه داشته باشند تا در جهت تسریع عملیات خرید تضمینی و تحویل دسترنج خود به مراکز خرید سطح استان باید نسبت به تکمیل و ثبت مشخصات شخصی و سطح زیر کشت و میزان تولید در این سامانه و در کوتاهترین زمان ممکن اقدام نمایند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در ادامه با اشاره به آغاز خرید تضمینی گندم در روزهای پایانی اردیبهشت ماه و از شهرستان های جنوبی استان گفت : در استان خراسان رضوی با 151 هکتار تن سطح زیر کشت آبی و 83 هزار هکتار سطح زیر کشت دیم ، پیش بینی 480 هزار تن تولید گندم و 330 هزار تن خرید تضمینی گندم از کشاورزان می رود.

نوری که در دومین جلسه ستاد خرید تضمینی گندم سال 97 و در حضور مدیران شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در سطح استان خراسان صحبت میکرد افزود: در راستای خدمت رسانی هرچه بهتر در فصل خرید سال جاری و با ایجاد تعامل سازنده و اثر گذار با استانداری خراسان رضوی ، سازمان جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی بیش از 60 مرکز و کمسیون خرید شامل 8 سیلوی دولتی ، 25 سیلوی خصوصی کارخانجات آرد و 28 انبار تعاون روستایی با پراکنش مناسب در سطح استان پیش بینی شده است.

وی تاکید کرد: در سال جاری تنها کشاورزانی قادر به تحویل دسترنج خود به مراکز خرید خواهند بود که مشخصات آنان در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ثبت شده باشد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در ادامه به تغییر دیگری در سیاست های خرید تضمینی گندم در سال جاری اشاره کرد و افزود: در سال جاری گندم های دارای 2 تا 4 درصد
سن زدگی با 25 تومان کسر بها و بیش از 4 درصد سن زدگی با 35 تومان کسر بها در ازای هرکیلوگرم گندم خریداری خواهد شد.

وی اضافه کرد: گندم های دارای بیش از 4 درصد سن زدگی بعد از خریداری در فضایی مجزا و برای مصارف غیر خوراکی ذخیره سازی خواهد شد. این در حالیست که در سال گذشته در ازای هر درصد افزایش سن زدگی محمولات گندم 10 تومان از قیمت هر کیلو گندم کاسته می شده است.

نوری افزود : تشکیل ستاد خرید گندم شهرستان ها با ریاست فرمانداران شهرستان ها بر ستاد های یاد شده، تعامل با سازمان های همگن، نظارت و سرکشی دائم از مراکز خرید ، تاکید بر حضور کلیه عوامل خرید در مراکز و نصب و تجهیز کلیه مراکز به سیستم های نوین آزمایشگاهی و حفاظت محیطی از جمله مهمترین اقداماتی است که تا رسیدن به فصل خرید تضمینی گندم سال جاری مدیران ستادی و شهرستان های این شرکت باید بدان اهتمام بورزند.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس