کمينه  
چهارشنبه, دي 26, 1397
 
 
 
 
 
   
     
 
تحقق اقتصاد مقاومتی در خرید تضمینی گندم با کیفیت در سال 97  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

تحقق اقتصاد مقاومتی در خرید تضمینی گندم با کیفیت در سال 97

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در کارگاه آموزشی تخصصی آشنایی با دانه های گندم و دانه های روغن خرید تضمینی سال 97 گفت : مهمترین شاخصه و سرلوحه فعالیت ها در خرید تضمینی سال آینده خرید گندم های با کیفیت خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5؛ حمیدرضا نوری در کارگاه آموزشی آشنایی با دانه های روغنی ، گندم و خرید تضمینی سا ل 97 که با حضور120نفر از کارشناسان و مدیران کنترل کیفی مراکز خرید تضمینی ، سیلوهای بخش خصوصی و دولتی ، کارخانجات آردسازی و  مباشرین شرکت های تعاون روستایی استان خراسان رضوی طی سه روز در مشهد برگزار شده بود گفت : فرهنگسازی و اطلاع رسانی در مواجه مستقیم با کشاورز و در راستای تحقق خرید گندم با کیفیت یکی از مهمترین وظایف مسئولین کنترل کیفی در فصل خرید است.

وی با اشاره به تاثیر خرید تضمینی گندم در تحول و شکوفایی اقتصاد استان گفت : با توجه تفاوت در قیمت جهانی گندم با قیمت خرید تضمینی در داخل کشور مدیران و کارشناسان کنترل کیفی وظیفه دیگری در راستای جلوگیری از سودجویی های احتمالی دلالان و واسطه ها به عهده دارند.

نوری تلاش در جهت ارتقای کیفیت گندم توسط نهادهای مرتبط با امر کشت گندم را مثبت ارزیابی کرد و گفت : با توجه به  اقدامات صورت گرفته در راستای اصلاح بذر ، مبارزه با سن گندم و تغذیه در مراحل کشت و با تلاش مضاعف در امر خرید و نگهداری کیفی آن می توان شرایط تقابل محصولات کشور را با محصولات سطح منطقه در جهت تحقق صادرات فراهم آورد.

مدیر عامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 5 ادامه داد : در فصل خرید سال آینده انتظار داریم مسئولین کنترل کیفی با توجه کامل به قوانین و دستورالعمل های کیفی خرید ، حداکثر تلاش خود را در خرید گندم با کیفیت بکار گیرند.

وی تجهیز مراکز خرید و برخورداری از استاندارد های لازم در وسایل و تجهیزات آزمایشگاهی و نظارت دقیق بر روند خرید را از دیگر وظایف کارشناسان کنترل کیفی در مراکز خرید تضمینی گندم در سال آینده عنوان کرد.

نوری در ادامه با اشاره به نقش خرید تضمینی گندم در تحقق اقتصاد مقاومتی گفت : اقتصاد مقاومتی با رویکرد تولید مناسب و مصرف بهینه در خرید تضمینی گندم زمانی تحقق پیدا خواهد کرد که گندم های با کیفیت خریداری و در شرایط استاندارد نگهداری و ذخیره سازی شود

مدیرعامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 5 نقش دیگر کنترل کیفی را اثر گذاری در سلامت جامعه عنوان کرد و افزود : با توجه به تاثیر مستقیم گندم به عنوان اصلی ترین عامل در تولید غذای اصلی مردم کشورمان ، همت و تلاش عناصر کنترل کیفی در مراکز خرید سلامت جامعه را به دنبال خواهد داشت.

وی در پایان به فرهنگسازی و اطلاع رسانی به عنوان یکی دیگر از عوامل اثر گزار در ارتقای کیفیت گندم گفت : فرهنگسازی در استفاده از نان سبوسدار با توجه به تاثیر سبوس در تیرگی رنگ نان و نیز افزایش ارزش غذایی و اثرگذاری آن بر سلامت بدن از دیگر مباحثی است که مسئولین کنترل کیفی باید به آن توجه داشته باشند.

در دومین روز از کارگاه آموزشی آشنایی با دانه های روغنی ، گندم و خرید تضمینی سال 97 که با حضور مسئولین انبارهای تعاون روستایی سطح استان برگزار شد، مدیر عامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 5 ضمن تاکید بر استاندارد سازی مراکز و انبارهای ذخیره سازی و نظارت مستمر بر عملکرد خرید گفت : طی فصل خرید سال آینده کارشناسان و مدیران این شرکت جهت تحقق خرید کیفی گندم به صورت مستمر بر مراکز خرید، انبارها و مراکز مباشرین تعاون روستایی در امر خرید گندم نظارت خواهند داشت.

لازم به ذکر است این کارگاه تخصصی و آموزشی طی دو روز کلاس آموزشی و یک روز کلاس عملی در غالب بازدید از مجتمع سیلوی شهید رواقی مشهد و نیز کارخانجات روغن کشی برگزار شد.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس