کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
فصل خرید تضمینی گندم استان خراسان رضوی به پایان رسید  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

با تحقق 90 درصدی پیش بینی خرید گندم

 

فصل خرید تضمینی گندم استان خراسان رضوی به پایان رسید

 

 

 

با خرید بالغ بر 390 هزار تن و تحقق 90 درصدی پیش بینی خرید تضمینی گندم ، این عملیات اقتصادی دولت در استان خراسان رضوی به پایان رسید.

            به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه5 ؛ حمیدرضا نوری مدیرعامل این شرکت ضمن اعلام خبر پایان فصل خرید تضمینی گندم با خرید افزون بر 390 هزار تن از دسترنج گندمکاران گفت : پیش بینی خرید گندم در سال جاری 450 هزار تن بوده است که با همت کشاورزان استان نزدیک به 90 درصد این پیش بینی خرید محقق شده است.

            نوری اضافه کرد : با توجه به لزوم تسریع در خدمت رسانی به گندمکاران استان در سال جاری 53 مرکز و کمسیون خرید در سطح سیلوهای دولتی ، خصوصی و کارخانجات آرد سازی به عنوان مراکز و کمسیون های خرید و انبارهای تعاون روستایی بعنوان مباشرین خرید تضمینی اندیشیده شد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه5 گفت : قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال جاری با احتساب 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید 13 هزار ریال بوده است که با توجه به کیفیت نسبتا مطلوب گندم استان و پرداخت جایزه پاکی، میانگین نرخ گندم های خریداری شده تا سقف 63 ریال تفاوت قیمت داشته است.

حمید رضا نوری اضافه کرد : تا کنون بالغ بر 59 درصد وجوه گندم های خریداری شده یعنی مبلغی معادل 3007 میلیارد ریال از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز که با پیگیری های صورت گرفته و به دنبال تخصیص اعتبار الباقی طلب گندمکاران نیز پرداخت خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه5 بیشترین خرید استان را در شهرستان تربت جام عنوان کرد و افزود : شهرستان های تربت جام با 63 هزار تن ، مشهد با 45 هزار تن و چناران با 44 هزار تن بیشترین خرید گندم استان را به خود اختصاص داده اند.

نوری در پایان به جایگاه استان در خرید تضمینی گندم کشور اشاره کرد و گفت : استان خراسان رضوی به دنبال استان های خوزستان ، گلستان ، فارس ، کرمانشاه ، کردستان و اردبیل جایگاه هفتم خرید تضمینی کشور را به خود اختصاص داده است.

 

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس