کمينه  
جمعه, آذر 15, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
دولت یازدهم اقدامات خوبی برای ذخیره کالاهای استراتژیک انجام داد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

معاون وزیر جهاد کشاورزی:
دولت یازدهم اقدامات خوبی برای ذخیره کالاهای استراتژیک انجام داد

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با اقدامات خوب، مناسب و بهنگام دولت تدبیر و امید هم اینک در زمینه تامین و ذخیره سازی کالاهای استراتژیک هیچ نگرانی در کشور وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 , علی قنبری روز شنبه در مراسم تودیع و معارفه مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استانهای سه گانه خراسان در مشهد افزود: کشور در سال 1392 به لحاظ ذخایر استراتژیک وضعیت خوبی نداشت و به عنوان نمونه در بعضی استانها ذخیره گندم کمتر از یک ماه بود اما امروز برای 20 ماه ذخیره گندم وجود دارد که ایجاد ثبات می کند.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران به پرداخت یارانه به بخشی از تولیدات داخلی در همه کشورهای جهان اشاره و بیان کرد: در ایران نیز به گندم و برخی دیگر از محصولات کشاورزی که از جایگاه مهم دارند یارانه پرداخت می شود. اعتقاد بر این است که باید به تولیدکننده توجه کرد چنانکه وجود رقابت نیز ضرورت دارد.

وی ادامه داد: برای صادرات سه میلیون تن گندم با اولویت آرد شده که صرفه اقتصادی بیشتری داشته باشد برنامه ریزی شده و پیگیر دریافت مجوزهای لازم می باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی همچنین در حاشیه ان نشست در گفتگو با خبرنگاران گفت : امسال 11 میلیون و 500 هزار تن گندم به صورت تضمینی با مبلغ 14 هزار و 600 میلیارد تومان از کشاورزان خریداری و مطالبات آنها در سطح کشور در این زمینه هر چند با اندکی تاخیر بطور کامل پرداخت شده است.

علی قنبری افزود: امسال با تحقق خودکفایی در تولید گندم به میزان 14 میلیون تن محصول تولید شد که از این حجم تولید بخش خصوصی هشت میلیون تن گندم را در سیلوهای خود ذخیره کرده است.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: با برداشت گندم خوزستان در چهار ماه آینده ذخایر قابل توجهی گندم خواهیم داشت و با توجه به مشتریان زیادی که وجود دارند اگر دولت مجوز بدهد سه میلیون تن آن صادر خواهد شد.

وی در ادامه به کیفیت روغنهای مصرفی وارداتی نیز اشاره و بیان کرد: سالیانه یک میلیون و 400 هزار تن روغن در ایران مصرف می شود که حداکثر هشت درصد آن تولید داخل است. بقیه روغنها نیز که از طریق واردات تامین می شود باکیفیت و دارای استاندارد می باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی نیز در ایین تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5  گفت: در دولت گذشته سرمایه گذاری زیادی در بخش تولیدات کشاورزی انجام نشد و عمده هزینه ها و اعتبارات در جاهایی به مصرف رسید که منجر به تولید نشد.

مجتبی مزروعی نوع نگاه دولتها به کشاورزی را باعث رشد و یا پس رفت تولیدات این بخش ذکر و بیان کرد: اگر دلارهای نفتی در دولت قبل در جای درست هزینه شده بود نباید جامعه از کاهش بهای نفت متاثر می شد.

وی ادامه داد: جامعه کشاورزی نیازمند عزم ملی و همت مضاعف است و در تاریخ تولید گندم، ایران جز در دوره امیرکبیر، مصدق، سال 1383 در دولت اصلاحات و امسال در دولت تدبیر و امید به خودکفایی نرسید.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با مشکلات مالی که دولت تدبیر و امید با آن مواجه بود و همچنین موضوع تحریمها، بر تحقق خودکفایی نمی توان نامی جز وطن پرستی، تجربه و کاردانی گذاشت که با برنامه ریزی دقیق، مدبرانه و سیاستهای مناسب دولت یازدهم به نتیجه رسید.

طی این مراسم حمیدرضا نوری گرمرودی به عنوان سرپرست شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه پنج کشور شامل استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی و خراسان جنوبی معرفی و از خدمات ایرج حسنپور قدردانی شد.

 

 

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس