کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
کل طلب گندمکاران خراسان رضوی پرداخت شد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

کل طلب گندمکاران خراسان رضوی پرداخت شد

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی از پرداخت کل وجه گندم خریداری شده به صورت تضمینی از کشاورزان در این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خ دمات بازرگانی منطقه 5 ایرج حسنپور مدیر عامل این شرکت افزود: امسال 607 هزار و 780 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خراسان رضوی در قالب 79 هزار و 260 محموله خریداری شد.

وی ادامه داد: هم اکنون کل مبلغ گندم تحویلی کشاورزان به دولت در خراسان رضوی با رقم هفت هزار و 750 میلیارد ریال پرداخت شده است.

او گفت: امسال در مجموع 62 مرکز خرید در خراسان رضوی شامل هشت سیلوی دولتی، 11 کارخانه آردسازی، هشت سیلوی خصوصی و 35 مرکز تعاون روستایی به عنوان مباشر خرید تضمینی گندم فعال بود.

وی افزود: خراسان رضوی جایگاه هفتم کشور را در خرید تضمینی داشت. بر این اساس استان 5،3 درصد کل گندم خریداری شده در سطح کشور به خود اختصاص داد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی ادامه داد: محصول خریداری شده کیفیت متوسط رو به بالا دارد و میانگین سن زدگی هم حدود نیم درصد است.

وی گفت: کف قیمت خرید تضمینی اعلامی با دو درصد افت غیرمفید و چهار درصد افت مفید 12 هزار و 705 ریال اعلام شده بود که در خراسان رضوی به دلیل کیفیت بهتر محصول با پرداخت جایزه پاکی متوسط قیمت خرید به 12 هزار و 760 ریال رسید.

حسنپور افزود: طی عملیات خرید در خراسان رضوی 180 کارشناس به عنوان عامل تشخیص و ذیحساب در مراکز خرید حضور داشتند.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه پنج کشور در ادامه همچنین گفت: خرید گندم در استانهای خراسان جنوبی و خراسان شمالی نیز به پایان رسید.

حسنپور افزود: در مجموع سه استان میزان خرید با رقم 887 هزار و 696 تن معادل 7،7 درصد خرید گندم در کل کشور است.

وی ادامه داد: در خراسان شمالی 255 هزار و 626 تن و در خراسان جنوبی 24 هزار و 291 تن گندم به صورت تضمینی خریداری شده است.

پارسال میزان خرید گندم فقط در خراسان رضوی 480 تن بود که امسال بیش از 28 درصد رشد دارد. سطح زیر کشت گندم آبی در خراسان رضوی 175 هزار هکتار و سطح کشت دیم این محصول 125 هزار هکتار است..

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس