کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
پرداخت 2 هزار 250میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران خراسان رضوی  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

پرداخت 2 هزار 250میلیارد ریال از مطالبات گندمکاران خراسان رضوی

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5؛ حسن پور با بیان اینکه از ابتدای فصل خرید تضمینی گندم تا کنون بالغ بر 570 هزارتن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خراسان رضوی با ارزشی افزون بر 727 میلیارد تومان خریداری و ذخیره سازی شده است گفت : پرداخت وجه گندم خریداری شده بصورت متمرکز و سراسری از تهران صورت میگیرد که تا کنون بالغ بر 225 میلیارد تومان از طلب کشاورزان پرداخت شده و با پیگیری های صورت گرفته امیدواریم باقی طلب ایشان نیز به زودی پرداخت گردد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 اضافه کرد : میانگین قیمت گندم های خریداری شده از کشاورزان در ازای هر کیلو 12 هزار و 760 ریال بوده است که این نشان از تلاش و همت گندمکاران گرانقدر در تولید و برداشت محصول با کیفیت دارد.

حسن پور اضافه کرد: در سال جاری 33 مرکز و کمسیون خرید دولتی در سیلوها و کارخانجات آرد و 27 مرکز و انبار تعاون روستایی به عنوان مباشر در سراسر استان دسترنج کشاورزان را خریداری و ذخیره نموده اند.

وی با بیان اینکه در حاضر 22 مرکز خرید کماکان وظیفه خدمت رسانی و خرید تضمینی گندم را به عهده دارند افزود: در سال جاری مراکز و کمسیون های خرید دولتی 438 هزار تن و انبارهای تعاون روستایی نیز بالغ بر 130 هزار تن از حجم خرید را به خود اختصاص داده اند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 بیشترین خرید را از شهرستان های تربت جام با 80 هزارتن ، مشهد با 62 هزارتن و فریمان با 55 هزارتن عنوان کرد و افزود: در سطح کشور نیز استان
خراسان رضوی به دنبال استان های خوزستان ، گلستان ، فارس ، کردستان و کرمانشاه جایگاه ششم این عملیات عظیم اقتصادی را به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: پیش بینی خرید گندم در سال جاری 480 هزار تن بوده که با همت کشاورزان استان ، خرید تضمینی از پیش بینی صورت گرفته فراتر رفته و تا کنون افزایشی 20 درصدی را نشان می دهد.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس