کمينه  
جمعه, آذر 15, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی گندم خراسان رضوی از نیم میلیون تن گذشت  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خرید تضمینی گندم خراسان رضوی از نیم میلیون تن گذشت

        به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ، حسن پور مدیر عامل این شرکت ضمن اعلام این خبر اضافه کرد: این میزان خرید گندم در غالب 60 هزار و 300  محموله و در بیش از 65 مرکز و کمسیون و انبار تعاون روستایی در سراسر استان صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری با 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید 12705 ریال می باشد گفت : تا کنون بالغ بر هزار و 860میلیارد ریال  به حساب گندمکاران خراسان رضوی واریز شده است که این روند با پیگیری ها صورت گرفته سرعت بخشیده خواهد شد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 اضافه کرد : با عنایت به کیفیت و پرداخت جایزه پاکی به کشاورزان متوسط قیمت گندم خریداری شده 12 هزار 760 ریال می باشد.

حسن پور همچنین گفت : خرید تضمینی گندم در سال جاری نسبت به کل خرید سال قبل 26 درصد افزایش را نشان میدهد.

وی در ادامه به جایگاه پنجم استان خراسان رضوی در خرید گندم کشور به دنبال استان های خوزستان ، گلستان ، فارس و کرمانشاه اشاره کرد گفت : در استان نیز شهرستان های تربت جام ، مشهد و فریمان به ترتیب با 76 هزارتن ، 58 هزارتن و 50 هزارتن ، بیشترین حجم خرید گندم را به خود اختصاصا داده اند .

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 به خرید گندم در سطح منطقه و دیگر استان های خراسان نیز اشاره کرد و گفت : استان خراسان شمالی 172  هزار 300 تن و استان خراسان جنوبی 18 هزار و 900 خرید گندم را به خود اختصاص داده اند.

وی گفت: در حال حاضر استان خراسان رضوی با همت  تلاش گندمکاران در تولید گندم خودکفا و با توجه به حجم گندم ذخیره شده در سیلوها نیازی به واردات کندم در سال جاری نخواهیم داشت.

گفتنی است پیش بینی خرید گندم در سال جاری 480 هزار تن بوده  که این مهم در اواخر ماه گذشته محقق شده است.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس