کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
حضور مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در شورای شهر مشهد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

حضور مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در شورای شهر مشهد

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 به منظور پاسخگویی به سئوالات نمایندگان شورای شهر مشهد و دیگر شهرستان های استان خراسان رضوی در راستای خرید تضمینی گندم ، در این شورا حاضر شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ، ایرج حسن‌پور در بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی استان خراسان رضوی در محل تالار شهر که با موضوع بررسی مسائل و مشکلات خرید تضمینی گندم تشکیل شد با اشاره به گندم خریداری‌شده از کشاورزان و میزان ذخیره‌ای که از قبل در انبارها بوده از تأمین نیاز استان برای یک سال آتی و عدم نیاز به واردات گندم برای استان خبر داد.

وی تصریح کرد: دغدغه کشاورزان درگذشته بحث واردات بوده که از زمان خرید گندم با قیمت تضمینی توسط دولت، دیگر نیازی به واردات وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 خرید گندم کل کشور در سال گذشته را بیش از 8 میلیون و 800 هزار تن اعلام کرد و افزود: استان خراسان رضوی در سال گذشته 471 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شد که نسبت به سال گذشته 68 هزار تن رشد داشته است.

حسن‌پور با اشاره به خرید گندم از کشاورزان اظهار کرد: خرید تضمینی گندم در سال جاری که از 19 اردیبهشت‌ماه آغازشده بود، از مرز 460 هزار تن گذشت.

وی ابراز کرد: قیمت پایه خرید تضمینی با احتساب دو درصد افت غیرمفید و چهار درصد افت مفید، به ازای هر کیلو گندم هزار و 270 تومان است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه پنج کشور بابیان اینکه در ازای کاهش هر درصد افت مفید و غیرمفید، 49 ریال به‌عنوان جایزه پاکی به کشاورزان پرداخت می‌شود تأکید کرد: متوسط قیمت پرداختی به کشاورزان با توجه به کیفیت گندم و جایزه پاکی در سال جاری 12 هزار و 760 ریال است.

حسن‌پور با اشاره به گندم خریداری‌شده از کشاورزان و میزان ذخیره‌ای که از قبل در انبارها بوده اظهار کرد: در سال جاری نیازی به واردات نداریم و گندم استان برای یک سال آتی تأمین‌شده است.

وی یادآور شد: دغدغه دولت در سال گذشته این بود که گندم وارداتی جایگزین گندم داخلی نشود خوشبختانه امروز با آموزش به کشاورزان و افزایش تولید به دنبال صادرات این محصول هستیم.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 تأکید کرد: با بالا رفتن تولید و ایجاد رقابت بین گندم کاران باید به کیفیت محصولات توجه ویژه شود تا با مدیریت در بالا بردن کیفیت گندم و حفظ آن در بهترین محیط به صادرات این محصول در استان رونق دهیم.

وی بابیان اینکه الگوی کشت متناسب با شرایط اقلیمی منطقه و فرهنگ هر منطقه را باید طراحی کرد افزود: افزایش تولید باید همسو با افزایش کیفیت باشد.

وی بابیان اینکه توسعه پوشش بیمه توسط صندوق بیمه کشاورزی از عوامل افزایش تولید گندم در استان بوده است اظهار کرد: صندوق بیمه کشاورزی اهرم توسعه ملی است که باید تقویت و به کمبود نقدینگی در بخش کشاورزی توجه شود.

حسن‌پور در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه گندم کاران باید در تعاونی‌ها و سیلوها اقدام به فروش گندم خود نمایند افزود: برنامه‌ریزی شهرستان‌ها به‌صورت منطقه‌ای شکل‌گرفته است و بر همین اساس شرکت‌های تعاونی روستایی جهت خرید محصولات اقدام نمودند که باعث کاهش هزینه‌های جانبی همچون هزینه حمل برای فروش محصولات کشاورزان می‌شود.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس