کمينه  
يکشنبه, آذر 24, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
تحقق پیش بینی خرید480 هزار تنی گندم در خراسان رضوی  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

تحقق پیش بینی خرید480 هزار تنی گندم در خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 از تحقق پیش بینی خرید 480 هزار تنی گندم در استان خبر داد.   

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5، ایرج حسن پور افزود : خراسان رضوی هم اکنون از نظر میزان خرید به دنبال تحقق پیش بینی 180 هزار تنی خرید دسترنج گندمکاران استان ، در جایگاه پنجمین استان کشور قرار دارد.

به گفته وی ، استان های پیشرو در خرید گندم خوزستان با یک میلیون و 395 هزار تن، گلستان با یک میلیون و 270 هزار تن ، فارس با 800 هزار تن ، کرمانشاه با 525 هزار تن و خراسان رضوی با 480 هزار تن هستند.

وی عنوان کرد : این میزان خرید با گذشت دو ماه از فصل خرید محصول در استان محقق شد و همچنان بر آورد می شود طی دو ماه باقیمانده حداقل 80 هزار تن محصول دیگر از کشاورزان خریداری شود.

وی با بیان اینکه متوسط قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم با محاسبه چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیر مفید 12 هزار و 705 ریال است ، گفت : با توجه به کیفیت نسبتا مطلوب گندم های خریداری شده و با توجه به پرداخت 49 ریال جایزه پاکی به کشاورزان میانگین قیمت خرید هر کیلو گندم در استان تا 12 هزار و 760 ریال افزایش پیدا کرده است.

وی در این زمینه افزود : از نظر کیفیت ، محصول خریداری شده به طور متوسط دارای یک افت مفید 1،2 درصد افت غیر مفید 1،2 درصد است .

به گفته وی ، تا کنون یک هزار و 350 میلیارد ریال از وجوه محصول خریداری شده به گندمکاران پرداخت شده و مابقی هم به مرور تسویه می شود.

حسن پور عنوان کرد : تا کنون بیشترین میزان خرید از شهرستان های تربت جام با 74 هزار تن ، مشهد 56 هزار تن ، فریمان 47 هزار و 500 تن و چناران 41 هزار تن بوده است.

وی با بیان اینکه در کنار فعالیت بیش از 30 کمیسیون خرید دولتی ، سازمان تعاون روستایی هم بعنوان مباشر با 33 مرکز و 60 انبار در بحث خرید تضمینی در استان فعال است، افزود : تعداد مراکز خرید در استان هشت سیلوی دولتی ، هشت سیلوی بخش خصوصی و 11 کارخانه آردسازی است.

کل گندم خریداری شده توسط دولت در خراسان رضوی طی سال گذشته 471 هزار تن بود.

 

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس