کمينه  
يکشنبه, آذر 24, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی گندم استان خراسان رضوی از مرز 100 هزارتن گذشت  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خرید تضمینی گندم استان خراسان رضوی از مرز 100 هزارتن گذشت

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 از افزون بر 100 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خراسان رضوی خبر داد.

       به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ، حسن پور مدیر عامل این شرکت گفت : این حجم گندم خریداری شده تا کنون در غالب 11 هزار 100 محموله تحویل مراکز خرید شده است.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن ایام اوج برداشت در استان روزانه بین 7 تا 10 هزارتن گندم کشاورزان خریداری و ذخیره سازی می شود .

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 اضافه کرد : در فصل خرید سال جاری بیش از  35 مرکز و کمسیون خرید دولتی، در سیلوها و کارخانجات آرد بخش دولتی و خصوصی و 73 مرکز خرید تعاون روستایی در 26 شهر این استان فعال بوده و خواهد بود و آماده خدمت رسانی و دریافت دسترنج گندمکاران می باشند.

وی اضافه کرد : بیشترین خرید تا کنون در شهرستان های تربت جام ، تایباد و سرخس بوده است که این روند طی چند روز آینده به شهرستان های شمالی استان خواهد رسید.

حسن پور گفت: قیمت پایه خرید تضمینی هر کیلو گندم با 2 درصد افت غیر مفید و 4 درصد افت مفید
 12 هزار و 705 ریال عنوان شده است.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 تصریح کرد: میانگین قیمت گندم های خریداری شده از کشاورزان 12 هزار و 780 ریال بوده است.

گفتنی است پیش بینی میشود در سال جاری بالغ بر 480 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به صورت تضمینی خرداری و ذخیره سازی شود.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس