کمينه  
جمعه, آذر 15, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید گندم با کیفیت، سر لوحه خرید تضمینی سال جاری است  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

حسن پور ضمن تشریح عوامل کیفی اثرگذار در خرید تضمینی:

خرید گندم با کیفیت، سر لوحه خرید تضمینی سال جاری است

مدير عامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه 5 ضمن تاکید بر نظارت همه جانبه در راستای خرید گندم با کیفیت، ویژگی های کیفی اثر گذار در روند خرید تضمینی را تشریح کرد .

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ؛ ايرج حسن پور در پنجمین جلسه ستاد خرید گندم این شرکت گفت : با عنایت به آغاز فصل خرید سال جاری از شهرستانهای جنوبی استان ، می باید از حداکثر ظرفیت های کنترل کیفی و ذخیره سازی در جهت خرید گندم با کیفیت ازکشاورزان استفاده شود .

وی ادامه داد با توجه به دستورالعمل کنترل در سال جاری خرید گندم ، قیمت پایه خرید تضمینی با احتساب 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید به نرخ 12 هزار و 705 ریال در نظر گرفته شده است که نسبت به سال گذشته 10 درصد افزایش به دنبال داشته است.

مدیر عامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه 5 در خصوص دیگر ویژگی های موثر در قیمت خرید گندم گفت: در سال جاری نیز همچون سنوات گذشته گندم های دارای 2 درصد سن زدگی بدون کسر بهاء خریداری و در ازای هر درصد افزایش سن زدگی 100 ریال از قیمت گندم کاسته خواهد شد .

حسن پور ضمن تاکید بر این نکته که سن زدگی تاثیر مستقیم بر کیفیت آرد استحصالی و نان حاصل از آن دارد افزود: با توجه به تلاش های سازمان جهاد کشاورزی استان در راستای مبارزه با سن ، انتظار میرود گندمکاران گرانقدر حداکثر اقدامات پیشگیرانه را در برخورد با سن زدگی محصول خود به انجام رسانند تا علاوه حفظ و ارتقای کیفیت آرد و نان صدمه کمی و ریالی نیز به محصول وارد نشود.

وی ادامه داد : گندم های دارای دانه های کپک زده و فاسد قارچی و نیز محموله های آغشته به سموم قارچ کش ( گندم بذری) قابل تحویل در مراکز و کمیسیون های خرید نمی باشد.

مدیر عامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه 5 سالم بودن گندم ها و عاری بودن از آفات انباری را یکی دیگر از مشخصات کیفی گندم های قابل خرید در فصل خرید تضمینی سال جاری برشمرد و اضافه کرد: حداکثر دانه های سیاهک زده و تخم علف هرز سرشکافته در محموله های گندم  ، 4 در هزار وزنی قابل خرید و تحویل می باشد.

حسن پور گفت : در راستای حمایت از تولید ملی به ازای هر درصد پاکی گندم مبلغ 59 ریال به عنوان جایزه پاکی به گندمکاران پرداخت خواهد شد.

گفتنی است تا کنون بالغ بر 15 هزار تن گندم در استان خراسان رضوی به صورت تضمینی خریداری شده است.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس