کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید 10 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خراسان رضوی  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خرید 10 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خراسان رضوی

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: در آغاز فصل خرید گندم 10 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در این استان خریداری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ؛ ایرج حسن پور با بیان اینکه  مقدار خرید گندم در مدت مشابه پارسال حدود یک هزار و 300 تن بوده است افزود: امسال با توجه به بارش های مناسب و به موقع وضعیت تولید گندم در این استان مناسب است و خرید گندم نیز تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از هفت برابر افزایش داشته است.

به گفته وی برداشت و به تناسب آن خرید محصول مازاد گندم کشاورزان در شهرستان های گناباد، بجستان، خواف، رشتخوار، تربت حیدریه، سبزوار، داورزن، مه ولات و سرخس آغاز شده است.

 

حسن پور با بیان اینکه برداشت گندم در مناطق سردسیر و شمالی استان هنوز آغاز نشده است افزود: خرید محصول در مناطق شمال مشهد، قوچان و مانند آن از اواخر خرداد ماه آغاز می شود.

وی با بیان اینکه وجوه گندم خریداری شده از طریق بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل به روز پرداخت می شود اظهار کرد: تاکنون 116 میلیارد ریال بابت گندم خریداری شده به کشاورزان پرداخت شده است.

وی قیمت خرید تضمینی هر کیلو گندم از کشاورزان با احتساب چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیر مفید را 12 هزار و 705 ریال و جایزه پاک بودن آن را به ازای هر یک درصد پاکی 49 ریال عنوان کرد.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس