کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خريد تضميني گندم در خراسان رضوي آغاز شد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خريد تضميني گندم در خراسان رضوي آغاز شد

مدير عامل شركت غله و خدمات بازرگاني خراسان رضوي از آغاز خريد تضميني گندم در بيش از 40 كميسيون و مرکز خريد اين استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ؛ ايرج حسن پور مدیر عامل این شرکت با اشاره به آغاز برداشت گندم در جنوب استان بويژه شهرستان هاي بجستان و گناباد افزود: بر اساس برنامه ريزي انجام شده علاوه بر كميسيون هاي خريد شركت غله و سيلوهاي دولتي، بخش خصوصي از جمله انبارهاي مكانيزه جوار كارخانجات و شركت هاي تعاون روستايي به عنوان مباشر اقدام به خريد گندم از كشاورزان مي كنند.

وي گفت: شركت هاي تعاوني روستايي در مناطقي كه داراي انبار مسقف و استاندارد هاي ذخيره گندم باشد اقدام به خريد مي كند.

وي اظهار كرد: اين شركت ها در شهرستانها به دليل فضاي محدود ذخيره سازي، تنها مجاز به خريد و تحويل محموله هاي تا پنج تن هستند و : محموله هاي داراي وزن بيشتر به مراكز خريد كه در سيلوهاي دولتي، خصوصي و كارخانجات آرد تشكيل مي شود ارجاع می گردد.

حسن پور افزود: امسال بر خلاف سال هاي قبل هزينه حمل گندم به كشاورزان پرداخت مي شود كه اين امر بر اساس محاسبات صورت گرفته انجام مي شود.

وي با اشاره به شيوه نامه اجرايي خريد تضميني گندم ادامه داد: به منظور حذف دلالان و واسطه ها، خريد تضميني گندم تنها از كشاورزاني صورت مي گيرد كه داراي معرفي نامه از جهاد كشاورزي شهرستان هستند.

مدير عامل شركت غله و خدمات بازرگاني خراسان رضوي افزود: در اين معرفي نامه مشخصات كشاورز و محصول توليدي، زمين، نوع گندم و حجم آن ارائه شده است.

وي نرخ خريد تضميني گندم در سال جاري را با احتساب دو درصد افت مفيد و چهار درصد افت غيرمفيد براي هر كيلو گرم 12 هزار و 705 ريال عنوان كرد.

بر اساس آمارها سطح زير كشت گندم در اين استان امسال 300 هزار هكتار است كه از اين ميزان 125 هزار هكتار ديم و 175 هزار هكتار آبي است.

پيش بيني ها حاكي از توليد 650 هزار تن گندم و خريد 471 هزار تن به صورت تضميني در اين استان است.

پارسال نيز حدود 470 هزار تن گندم توسط شركت غله و خدمات بازرگاني در اين استان خريداري شد.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس