کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
صادرات ریلی 1500 تن گندم از سیلوی شهرستان فیروزه  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

صادرات ریلی  1500 تن گندم از سیلوی شهرستان فیروزه

 

با اتصال مجتمع ذخیره سازی گندم شهرستان فیروزه بعنوان دومین سیلوی استان خراسان رضوی متصل به خطوط سراسری راه آهن کشور اولین صادرات گندم به میزان 1500 تن انجام شد.

در نشستی که با حضور معاون بازرگانی و معاونت فنی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 با مدیران و معاونین راه آهن استان خراسان رضوی به منظور بررسی راهکارهای افزایش همکاری و تسریع در عملیات واردات و  صادرات ریلی گندم و کالاهای اساسی برگزار شد، وحیدرضا فریدونی معاون بازرگانی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 از اجرای اولین عملیات صادرات 1500تن گندم به دیگر نقاط کشور از طریق خطوط ریلی متصل به سیلوی شهرستان فیروزه خبرداد.

فریدونی ضمن تقدیر از خدمات و همکاری های صورت گرفته در راستای تامین گندم مورد نیاز استان طی سالیان اخیر از طریق خطوط ریلی کشور گفت: با توجه به اتصال دوسیلوی شهرستان های مشهد و فیروزه به عنوان تنها مراکز ذخیره سازی متصل به خطوط ریلی در شمال و شمالشرق کشور ، امیدواریم این همکاری به صورت مضاعف در جهت خدمات رسانی به مردم کشور
 ادامه یابد.

معاون بازرگانی شرکت غله و خمات بازرگانی منطقه 5 با اشاره به طرح های تحقیقاتی و مطالعاتی احداث راه آهن مشهد – بیرجند- چابهار و مشهد – بجنورد – گرگان ابراز امیدواری کرد: با ادامه این همکاری ها و تشکیل شورای هماهنگی و برنامه ریزی متشکل از دو سازمان، چگونگی اتصال مراکز ذخیره سازی واقع در این مسیرهای ریلی نیز اندیشیده شود.

صفائی، معاون بازرگانی راه آهن استان خراسان رضوی نیز در این نشست ضمن ابراز خرسندی از اجرای موفقیت آمیز عملیات های واردات و صادرات ریلی در مراکز ذخیره سازی مشهد و فیروزه ابراز امیدواری کرد: با ارتقای این همکاری ها بتوان گامی ارزشمند در جهت خدمات رسانی به موقع به مردم استان و کشور ترتیب داد.

گفتنی است به تازگی سیلوی شهرستان فیروزه با خط ریلی به مسافت یک کیلومتر و با اعتباری بالغ بر 12 میلیارد ریال به عنوان دومین سیلوی ذخیره سازی گندم در شرق وشمالشرق کشور به خطوط سراسری راه آهن کشور متصل شده است.

این خبر می افزاید: اجرای عملیات واردات وصادرات گندم طی یکسال اخیر از طریق خطوط ریلی، ضمن کاهش چشمگیر حمل و نقل جاده ای ، بالغ بر 100 میلیارد ریال صرفه جویی ریالی در برداشته است.

 

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس