کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
کاهش مراکز خرید گندم تضمینی گندم با نزدیک شدن به پایان فصل خرید  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

 کاهش مراکز خرید گندم تضمینی گندم با نزدیک شدن به پایان فصل خرید

عملیات خرید تضمینی گندم از ابتدای مهرماه تنها در سیلوی شهید گل محمدی نقشه واقع در کیلومتر 18 جاده فریمان صورت خواهد پذیرفت.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ؛ حسن پور مدیر عامل این شرکت ضمن اعلام این خبر که از ابتدای فصل خرید تا کنون بالغ بر 468 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری و ذخیره سازی شده است گفت : با توجه به کاسته شدن حجم خرید و روند رو به پایان این عملیات اقتصادی در استان کلیه کمسیونهای خرید واقع در کارخانجات آرد و مباشرین خرید در مراکز تعاون روستایی به کار خود پایان داده و خرید گندم تنها در سیلوی شهید گل محمدی نقشه واقع در کیلومتر 18 جاده فریمان صورت خواهد پذیرفت.

وی ادامه داد : عملیات خرید گندم در استان خراسان رضوی از اواخر اردیبهشت ماه در بیش از 40 مرکز و کمسیون خرید دولتی و 40 مرکز تعاون روستایی با در اختیار داشتن 250 انبار ذخیره سازی گندم به عنوان مباشر در امر خرید تضمینی آغاز شد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 گفت : در این مدت و تا کنون بیش از 62 هزار و 450 محموله گندم به این مراکز تحویل داده شده است .

حسن پور  قیمت پایه خرید تضمینی گندم را در سال جاری 11550 ریال اعلام کرد و گفت: این قیمت با احتساب 4 درصد افت مفید و 2 درصد و افت غیر مفید محاسبه شده ، که با توجه به پاکی و کیفیت نسبتا مطلوب گندم در استان این نرخ با میانگین قیمت 11615 ریال محاسبه وپرداخت شده است .

وی در خصوص وجوه پرداختی گندم های خریداری شده از کشاورزان نیز اضافه کرد: تا کنون افزون بر 5 هزار 441 میلیارد ریال معادل 96 درصد وجه گندم های خریداری شده از کشاورزان پرداخت گردیده که این پرداخت کماکان ادامه خواهد داشت و در کوتاهترین زمان ممکن تمام گندمکاران گرانقدر مطالبات خود را دریافت خواهند نمود.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس