کمينه  
يکشنبه, آذر 24, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
100 هزار تن گندم از کشاورزان در خراسان رضوی خریداری شد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

100 هزار تن گندم از کشاورزان در خراسان رضوی خریداری شد

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی از خرید افزون بر 100 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان این استان در قالب 10 هزار و 171 محموله خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5  ایرج حسنپور افزود: این میزان خرید نسبت به پارسال رشد بیش از 2 برابری دارد زیرا پارسال در همین مدت 31 هزار تن گندم توسط کشاورزان خراسان رضوی به دولت تحویل شده بود.

وی ادامه داد: هم اینک خرید گندم در شهرستانهای سبزوار، تربت جام، تربت حیدریه، گناباد، سرخس، تایباد، درگز، خواف، خلیل آباد و رشتخوار در حال انجام است اما خرید گندم در شهرستانهای شمالی استان باتوجه به سردسیری آن منطقه هنوز شروع نشده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 گفت: متوسط قیمت خرید هر کیلوگرم گندم در این استان 11 هزار و 602 ریال می باشد که از قیمت پایه خرید تضمینی گندم بالاتر است.

وی قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم از کشاورزان را با احتساب چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیرمفید 11 هزار و 550 ریال و جایزه پاک بودن آن را به ازا هر یک درصد پاکی 59 ریال عنوان کرد.

پیش بینیها حاکی از تحویل حدود 400 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به دولت در خراسان رضوی طی سال زراعی جاری با توجه به وضعیت مناسب بارش و دمای هوا است.

 

در سال زراعی 93 – 94 حدود 325 هزار هکتار زمین در خراسان رضوی به کشت گندم اختصاص یافت که 200  هزار هکتار آن گندم آبی و 125 هزار هکتار گندم دیم است

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس