کمينه  
يکشنبه, آذر 24, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
تولید نان فراسودمند در مشهد آغاز شد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

 تولید نان فراسودمند در مشهد آغاز شد

        در پی اجرای موفق 'پروژه پژوهشی تولید نان بربری و سنگک غنی با سبوس اکسترود شده' تولید نان فراسودمند در مشهد آغاز شد.

        به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 مدیرعامل این شرکت روز یکشنبه گفت: این اقدام همزمان با 'روز ملی نان' صورت گرفت.

        به ابتکار شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران و به منظور بزرگداشت نان به عنوان برکت سفره های ایرانی، قدردانی از دست اندرکاران صنعت نان و تاکید بر لزوم مصرف صحیح این نعمت الهی بیست و چهارم آبان ماه 'روز ملی نان' نامگذاری شده است.

        عمل آوری مواد غذایی توسط عبوردادن خوراک از یک صفحۀ مشبک با فشار را اکسترود شدن می گویند.

        مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: تولید و ارائه فرمولاسیون نان بربری و سنگک با بهره گیری از سبوس اکسترود شده یکی از دستاوردهای پژوهشی این شرکت در حوزه تولید نان سالم و ارتقا سلامت جامعه است.

        'ایرج حسنپور' با اشاره به فواید سبوس اکسترود شده افزود: در این پروژه تحقیقاتی با کمک پژوهشکده علوم و صنایع غذایی جهاد دانشگاهی مشهد با بهره گیری از فناوری اکستروژن 'سبوس' در معرض فشار، دما و رطوبت قرار گرفت و ضمن حفظ خواص کلی، اسید فیتیک موجود در خود را آزاد کرده و بهبود خصوصیات تغذیه ای را به همراه دارد.

        وی افزایش میزان فیبر رژیمی غذایی و جذب آب، بهبود شکل ظاهری، رنگ و بافت نان، به تاخیر انداختن بیاتی نان سنگک و بربری حاوی سبوس اکسترود شده و همچنین افزایش ارزش غذایی و ارتقا سلامت جامعه را از مهمترین نتایج و اهداف مورد نظر این طرح عنوان کرد.

        مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت: پس از هدفمند اجرای قانون سازی یارانه ها و بر اساس ماده 110 قانون برنامه پنجم توسعه، دولت برنامه ای را در خصوص افزایش کیفیت آرد و نان تدوین کرد و بر این مبنا بهسازی نانواییها و افزایش میزان سبوس فراوری شده از جمله اقدامات خراسان رضوی در افزایش کیفیت نان قرار گرفت.

        وی افزود: پرژه تحقیقاتی افزایش سبوس اکسترود شده و ارزش غذایی نان، برای نخستین بار در کشور، در خراسان رضوی اجرا شد.

        حسنپور گفت: این پروژه تحقیقاتی طی یک سال گذشته با همکاری گروه پژوهشی فرآوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی مشهد آغاز و همزمان با 'روز ملی نان' در یک واحد نانوایی با حضور مسوولان شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه پنج، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی و اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی خراسان رضوی عملیاتی شد.

        وی گفت : نتایج حاصل از این پروژه موفقیت آمیز بود و نان تولیدی آزمایشی طی روز گذشته عرضه شد.

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس