کمينه  
جمعه, آذر 15, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی گندم در مراکز خرید دولتی کماکان ادامه دارد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

 خرید تضمینی گندم در مراکز خرید دولتی کماکان ادامه دارد

با خرید 265 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خراسان رضوی، خرید تضمینی  در سیلوها و مراکز خرید دولتی استان کماکان ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 : با کاهش حجم خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی ، مدیر عامل این شرکت از ادامه این روند در مراکز خرید و  سیلوهای بخش دولتی خبر داد.

حسنپور در خصوص اقدامات صورت گرفته در خصوص خرید تضمینی گندم استان گفت : از اواخر خرداد ماه سال جاری با تمهید 51 مرکز و کمیسیون خرید و با مشارکت افزون بر 157 انبار تعاونی روستایی در سراسر استان و نیز بهره گیری و بسیج کلیه امکانات و نیروهای خدوم این شرکت ، عملیات خرید تضمینی گندم استان آغاز شده است که طی آن وتا کنون بیش از 265 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خریداری و ذخیره سازی شده است.

وی افزود : شهرستانهای تربت جام با 47 هزار و 500 تن ، چناران با 31 هزار و 700 تن و مشهد با 29 هزار و 500 تن خرید تضمینی گندم بیشترین حجم خرید استان را به خود اختصاص داده است .

وی در خصوص جایگاه استان در خرید تضمینی گندم کشور نیز اضافه کرد : استان خراسان رضوی بعد از استانهای خوزستان ، فارس ، گلستان ،کرمانشاه و کردستان ششمین استان پیشرو در امر خرید تضمینی گندم کشور می باشد.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 با اشاره به اینکه این میزان گندم طی 37 هزار و 108 محموله به مراکز خرید تحویل داده شده است ، در خصوص مبلغ پرداختی وجوه گندم نیز اضافه کرد : تا کنون بالغ بر 94 درصد وجه کل گندم های خریداری شده که مبلغی معادل 2 هزار 842  میلیارد ریال را در بر میگیرد، از طریق بانک عامل به حساب کشاورزان واریز شده است و در آینده نه چندان دور مابقی آن نیز پرداخت خواهد شد.

وی میزان افزایش خرید گندم نسبت به خرید تضمینی همزمان در سال گذشته را 35 درصد افزایش اعلام کرد و درخصوص تمهیدات این شرکت در راستای تامین گندم استان نیز اضافه کرد: با توجه به طی مراحل پایانی خرید گندم استان این شرکت با توجه به وظیفه ماهوی خود در تامین گندم استان همزمان با خرید تضمینی گندم کشاورزان استان نسبت به واردات گندم از طریق خطوط ریلی و نیز دیگر بنادر کشور اقدام نموده است .

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس