کمينه  
سه شنبه, آذر 19, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خريد 2000 هزار تن گندم در خراسان رضوي  

اخبار عمومی

 

 خريد 2000 هزار تن گندم در خراسان رضوي

                با گذشت کمتر از یک هفته از آغاز خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی نزدیک به  2000 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان خریداری و ذخیره سازی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ، حسن پور  مدیر عامل این شرکت گفت : با گذشت یک هفته از خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی،  با افزایشی 10 درصدی نسبت به خرید همزمان در سال گذشته قریب به  2000 هزار تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان استان خراسان رضوی خریداری گردید.

وی با بیان اینکه عملیات خرید گندم از شهرستانهای جنوبی و گرمسیر استان آغاز و به تدریج تا شمال استان پیش خواهد رفت گفت : خرید گندم از شهرستانهای گناباد ، زاوه و تربت حیدریه آغاز شده که این روند در شهرستانهای سبزوار ، سرخس و نیشابور به تدریج آغاز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5  افزود : باتوجه به اهمیت رفاه حال گندمکاران گرانقدر در پیشگیری از حمل ونقل مضاعف و همچنین پرداخت کرایه حمل ، بیش از 41 مرکز خرید در سیلوها و مراکز خرید دولتی ،کارخانجات آرد، و سیلوهای بخش خصوصی و همچنین 170 مرکز مباشرت در مراکز تعاون روستایی سراسر استان تمهید و پیش بینی شده است.

حسن پور گفت : باتوجه به افزایش 2500 ریالی قیمت خرید گندم نسبت به سال گذشته و نیز باعنایت به تمهیدات ویژه جهاد کشاورزی در ارائه نهاده های کشاورزی به گندمکاران در ازای تحویل و دسترنج  خود به مراکز خرید دولتی امیدواریم خرید خوبی را نسبت به سال گذشته مشاهده باشیم .

وی تأکید کرد: قیمت خرید گندم در سال جاری با احتساب 4٪ افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید 10500 ریال می باشد که در این راستا نیز با هماهنگی های صورت گرفته با بانک عامل در کمتر از 48 ساعت وجه گندم کشاورزان به حساب ایشان واریز خواهد شد.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس