کمينه  
يکشنبه, آذر 17, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
فعالیت بیش از 40مرکز خرید در فصل خرید تضمینی گندم  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

فعالیت بیش از 40مرکز خرید در فصل خرید تضمینی گندم

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 در ستاد خرید گندم استانداری خراسان رضوی از فعالیت و خدمات رسانی افزون بر 40 مرکز و کمیسیون خرید گندم در سراسر استان برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان خبر داد.

حسن پور مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ، در ستاد خرید گندم استانداری خراسان رضوی که با حضور دکتر جمشیدی معاون برنامه ریزی و اشتغال استاندار و جمعی از مدیران سازمانها و نهادهای مرتبط با خرید تضمینی گندم همچون جهاد کشاورزی ، تعاون روستایی ، بانک سپه  و ... برگزار شد گفت : 16 مرکز خرید دولتی و خصوصی ، 27کارخانه آرد و همچنین 25 مرکز تعاون روستایی مستقر در شهرستانها آمادگی کامل برای خدمات رسانی و خرید تضمینی دسترنج گندمکاران عزیز سطح استان را دارند .

وی با اشاره به خرید 235 هزار تنی گندم در سال گذشته گفت: در سال جاری نیز با بهره گیری از تمام پتانسیل های موجود در شرکت و با تمهید افزون بر 40 مرکز و کمیسیون خرید در سراسر استان نسبت به خرید تضمینی دسترنج گندمکاران گرانقدر اقدام خواهیم نمود.

حسن پور با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی گندم با احتساب 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید1050 ریال خواهد بود اضافه کرد: امیدواریم با توجه به افزایش قیمت و روند ارائه خدمات توسط بانک عامل پرداخت کننده وجوه گندم و تلاش دیگر پرسنل شرکت، گامی ارزشمند در راستای مدیریت جهادی عملیات خرید گندم در سطح استان برداریم.

وی در ادامه به آمادگی تمامی مراکز ذخیره سازی گندم به لحاظ فنی ، کیفی و بهداشتی تاکید کرد گفت : با توجه به اینکه دسترنج کشاورزان به عنوان امانتی در مراکز ذخیره سازی سپرده شده است ، حصول اطمینان از آمادگی صد در صد مراکز ذخیره سازی گندم در بخشهای دولتی و خصوصی از مهمترین وظایف این شرکت تا قبل از آغاز فصل خرید بوده است.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 هماهنگی با فرمانداران و نیز تشکیل کارگروه های تخصصی در شهرستانها با حضور دیگر ارگانهای مرتبط با این امر ، بازرسی و سرکشی متداول از مراکز ذخیره سازی ، تکریم ارباب رجوع و کشاورزان را از مهمترین وظایفی عنوان داشت که در زمان خرید تضمینی گندم مورد نظر تمامی مدیران این شرکت خواهد بود.

حسن پور در ادامه گفت : در سال جاری و با هماهنگی های به عمل آمده، نیروهای کنترل کیفی در مراکز خرید گندم ، آموزشهای لازم را در جهت رصد کیفیت محموله های گندم بهره مند خواهند شد.

در این ستاد علاوه بر مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 دکتر جمشیدی معوان برنامه ریزی واشتغال استانداری خراسان رضوی نیز با تا کید بر تلاش در جهت تحقق منویات مقام معظم رهبری در راستای مدیریت جهادی در عرصه خرید گندم به خدمت رسانی و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد و گفت : یکی از مهمترین عوامل موثر در افزایش خرید گندم تکریم گندم کاران و کشاورزان گرانقدر استان است که این مهم مطمئنا با حسن مدیریت مدیران به بهترین نحو صورت خواهد پذیرفت.

در ادامه این دیدار مدیران جهاد کشاورزی و تعاون روستایی استان طی گزارشی از میزان سطح زیر کشت 283 هزار هکتاری استان، میزان کاشت 480 هزارتنی و پیش بینی 300 هزار تن خرید و همچنین تمهیدات ویژه برای خرید گندم سال جاری خبر دادند.

 

گفتنی است ارائه نهاده های کشاورزی و تسهیلات به گندمکارانی که محصول خود را به مراکز دولتی خرید گندم ارائه دهند از جمله تمهیداتی است که در فصل خرید گندم توسط سازمان جهاد کشاورزی استان اندیشیده شده است

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس