کمينه  
يکشنبه, آذر 24, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی نزدیک به 354 هزار تن گندم در سطح سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خرید تضمینی نزدیک به 354 هزار تن گندم در سطح سه استان خراسان رضوی، شمالی و جنوبی

عملیات خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی با خریدی نزدیک به 235 هزار تن گندم بر نیاز کشاورزان رو به پایان نهاده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 ، حسنپور مدیر عامل این شرکت در جلسه پایانی ستاد خرید گندم منطقه با اعلام خرید 234 هزار و 950 تن گندم مازاد بر نیاز کشاورزان در خراسان  رضوی، 114 هزار و 300 تن در خراسان شمالی و حدود 4500 تن در خراسان جنوبی گفت : ذخیره سازی گندم و دسترنج گندمکاران کشاورزان در سیلوها و مراکز ذخیره سازی استاندارد استان خراسان رضوی در دو بخش دولتی و خصوصی که شامل سیلوهای بتنی و فلزی ، مکانیزه و نیمه مکانیزه می شود و ظرفیتی معادل 1 میلیون 350هزار تن را تشکیل می دهد صورت پذیرفته است .

وی در ادامه به قیمت خرید تضمینی گندم در سال جاری اشاره کرد و گفت : نرخ پایه خرید تضمینی گندم در سال جاری 8000 ریال بر مبنای 4 درصد افت مفید و 2 درصد افت غیر مفید بوده است که در این راستا با توجه به پرداخت تمام وجه گندم ، مبلغی با ارزش ریالی معادل 2 هزار و 864 میلیارد  و 901 میلیون ریال به حساب کشاورزان عزیز واریز گردیده است که از این مبلغ، 1 هزار و 902 میلیارد و 297 میلیون ریال به گندمکاران شریف خراسان رضوی تعلق دارد.

حسنپور افزود: میانگین قیمت خرید هر کیلو گندم  نیز در سال جاری 8097 ریال بوده است.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه5 گفت: در سال جاری تمام تلاش خادمین مردم شریف خطه خورشید در شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 بر این بوده است که با بهره گیری از تمام توان و تلاش همه جانبه خویش حداکثر خدمت رسانی را به کشاورزان و گندمکاران داشته باشند که در این راستا می توان به تمهید 67 مرکز و کمسیون خرید در سطح سه استان، 41 مرکز در سطح استان خراسان رضوی، جهت سهولت دسترسی به مراکز خرید و نیز پرداخت جایزه پاکی به ازای هر کیلو گندم در راستای حمایت از تولید داخی به عنوان بخشی از این اقدامات اشاره کرد.

وی در تفکیک تعداد کمیسیون ها و مراکز خرید تضمینی گندم و نیز میزان خرید آنها در سطح استان گفت: در سال جاری 8 مرکز خرید دولتی با 21 درصد، 5 سیلوی بخش خصوصی با 25 درصد ، 10 کارخانه آرد بخش خصوصی با 33 درصد و نیز 18 مباشر و شرکت تعاونی روستایی با 21 درصد خرید تضمینی گندم وظیفه خدمت رسانی به کشاورزان را بر عهده داشته اند.

حسنپور حضور موفق بخش خصوصی در خرید و مشارکت در تشکیل کمیسیون های و ذخیره سازی گندم سال جاری را نیز برگی دیگر از اقدامات انجام شده در سال جاری برشمرد.

وی در خصوص حجم خرید در شهرستانهای استان گفت: شهرستان تربت جام با بهره گیری از انبارمکانیزه دولتی و سیلوی بخش خصوصی در مرتبه نخست و شهرستانهای چناران و فریمان در جایگاه دوم و سوم خرید گندم استان قرار گرفته اند.

در این خبر آمده است در پایان اخرین جلسه ستاد خرید گندم شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 از مسئولین ستادی این شرکت به دلیل مدیریت موفق عملیات خرید تضمینی گندم استان در حوزه های مختلف ، توسط مدیر عامل این شرکت تقدیر به عمل آمد.

 

                                               

 

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس