کمينه  
يکشنبه, آذر 24, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
اجرای سامانه توزیع وفروش گندم ، 30 درصد مصرف آرد استان را کاهش داد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

مدیر عامل شرکت غله خراسان رضوی :

اجرای سامانه توزیع وفروش گندم ، 30 درصد مصرف آرد استان را کاهش داد

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت : اجرای سامانه توزیع و فروش گندم موجب صرفه جویی بیش از 30 درصدی مصرف آرد و گندم در استان شد.

ایرج حسن پور افزود : سامانه توزیع و فروش گندم و آرد به واحدهای صنفی و اتحادیه نانوایان در استان آثار بسیار ارزشمندی داشته است.

وی گفت : بر این مبنا سهمیه آرد کارخانجات مشخص است و بصورت آنلاین اطلاعات آنها برای واحدهای صنفی قابل دسترسی است و آنها امکان خرید بصورت حضوری و اینترنتی را از کارخانجات دارند و تمام روند تبدیل گندم به آرد تا مرحله توزیع و مصرف آن مشخص و در دسترس است.

وی افزود : در واقع اجرای این سامانه تا حد قابل توجهی به کاهش مصرف کمک کرده است چنانکه مصرف ماهانه آرد استان از متوسط 80 هزار تن هم اینک به میزان حدود 50 هزار تن کاهش یافته است.

وی گفت : در اوج پیک مصرف آرد و نان در استان یعنی شهریور ماه گذشته در مجموع کل مصرف این ماه به حدود 54 هزار تن رسید در حالی که تا قبل از اجرای این سامانه در ماه های پیک و اوج مصرف این رقم به بیش از 83 هزار تن افزایش می یافت.

به گفته وی ، این سامانه بهمن ماه پارسال در سطح استان پیاده شد و از ابتدای امسال هم در سطح شهر مشهد اجرایی گردید.

وی با بیان اینکه پیاده کردن و اجرای این سامانه جلوی هر گونه فساد و خطایی را در چرخه تبدیل تا مصرف می گیرد ،گفت : در این سیستم همه مراحل کار ، روشن و کنترل شده است و کار با شفافیت تمام انجام می شود.

 

وی ادامه داد : در کنار این سامانه همچنین نظارت ها 100 درصد افزایش یافته و هم اینک علاوه بر نظارت و کنترل سازمان صنعت ، معدن و تجارت و تعزیرات حکومتی ، گشت های مشترکی هم با حضور نیروهای شرکت غله و دستگاه های مربوط فعال شده و از واحدهای صنفی مربوطه و کارخانجات بازرسی می کنند.

 

به گفته وی ، تا قبل از اجرای طرح، تقاضا و حواله های آرد بسیار بیش از این میزان بود اما الان به روز شده و کنترل و نظارت ها هم با دقت بیشتری اعمال می شود.

وی افزود : اجرای این طرح از خراسان رضوی آغاز شد و با مشخص شدن آثار مثبت و مطلوب آن به مرور در سطح کشور در حال توسعه است.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس