کمينه  
سه شنبه, آذر 19, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
یک هزار و 900 میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان خراسان رضوی پرداخت شد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

مدیر عامل شرکت غله وخدمات بازرگانی منطقه 5 در مصاحبه با ایرنا :

یک هزار و 900 میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان خراسان رضوی پرداخت شد

مشهد - مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت : امسال در مجموع یک هزار و 900 میلیارد ریال بابت خرید گندم به کشاورزان استان پرداخت و 100 درصد بدهی به گندمکاران تسویه شد.

مهندس ایرج حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : از این میزان حدود 150 میلیارد ریال آن مابه التفاوت افزایش قیمت خرید تضمینی این محصول از هفت هزار و 200 ریال به ازای هر کیلو گرم به هشت هزار و 200ریال می باشد.

وی اظهار داشت : از خردادماه تاکنون در مجموع 234 هزار و 620 تن گندم در قالب 31 هزار و 650 محموله به شرکت غله تحویل شده است.

وی گفت : این میزان خرید گندم که بر پایه چهار درصد افت مفید و دو درصد افت غیر مفید بوده ، نسبت به سال گذشته که حدود 40 هزار تن گندم خریداری شده رشدی نزدیک به شش برابر دارد.
وی افزود: امسال جهاد کشاورزی خراسان رضوی پیش بینی تولید 911 هزار تن گندم را در استان داشت که بر این مبنا و به منظور حل مشکل حمل محصول توسط کشاورزان 41 مرکز خرید تضمینی را در استان فعال کردیم در حالی که طی سال های گذشته این تعداد کمتر از 30 مرکز بود.
حسن پور افزود : از این تعداد هشت مرکز مربوط به سیلوهای دولتی ، پنج مورد بخش خصوصی ، 10 مورد کارخانجات آرد ، 18 مورد هم تعاون روستایی بعنوان مباشر شرکت غله استان کار خرید را بر عهده داشتند ضمن آنکه آمادگی توسعه این مراکز خرید را نیز داشتیم.

وی گفت : تعدادی از مراکز خرید گندم استان در شهرستان های مشهد ، تربت جام ، تربت حیدریه و قوچان که عموما دارای اراضی گندم دیم هستند هنوز فعال می باشد و گندم تحویل می گیرند.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس