کمينه  
جمعه, آذر 15, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
181 هزار تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان خراسان رضوي خريداري شد  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

181 هزار تن گندم مازاد بر نياز كشاورزان خراسان رضوي خريداري شد

ايرج حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود : علاوه بر اين كارخانجات آرد استان هم اعلام نموده اند كه حدود 30 هزار تن گندم خريداري كرده اند.

وي اظهار داشت : در بحث خريد تضميني گندم توسط شركت غله تا كنون يك هزار و 240 ميليارد ريال معادل 96 درصد قيمت گندم هاي خريداري شده به كشاورزان پرداخت شده و مابقي هم به روز خواهد شد.

وي افزود : هم اينك با افزايش قيمت خريد گندم كه طي روزهاي اخير ابلاغ شده، قيمت هر كيلو گندم با احتساب دو درصد افت غير مفيد و چهار درصد افت مفيد از 720 تومان به 800 تومان رسيده است.

وي گفت : قيمت هر كيلو گندم از نوع دروم هم با همين پايه افت مفيد و غير مفيد از 750 تومان به 830 تومان در هر كيلو گرم افزايش يافته است.

وي اظهار داشت : با اين مصوبه جديد تمامي مراكز خريد و كميسيون هاي شركت غله و 22 مباشر تعاون روستايي در مناطق مختلف استان حتي در مناطقي كه برداشت گندم آنها به پايان رسيده نيز همچنان فعال است.

وي ادامه داد : اين قيمت جديد در عين آنكه اندكي دير هنگام است اما اميدواريم همان اندك محصول باقي مانده هم توسط كشاورزان به دولت تحويل شود و از فروش گندم به صورت مدت دار و طي چك هاي چندماهه به دلال ها خودداري كنند.

وي گفت : تا كنون بر اساس اعلام جهاد كشاورزي استان بيش از 70 درصد گندم استان برداشت شده است.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس