کمينه  
دوشنبه, آبان 20, 1398
 
 
 
 
 
   
     
 
خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی از 100 هزار تن گذشت  

اخبار عمومی

روابط عمومی
 

خرید تضمینی گندم در استان خراسان رضوی از 100 هزار تن گذشت

به گزارش روابط عمومي شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه 5؛  حسن پور مدیرعامل این شرکت گفت: از ابتدای خرداد ماه سال جاری و به دنبال تمهید و پیش بینی افزون بر 40 مرکز وکمیسیون خرید در سراسر استان زرخیز خراسان رضوی، تاکنون افزون بر 110 هزار تن گندم بصورت تضمینی از گندمکاران خریداری و در مراکز ذخیره سازی استاندارد استان ذخیره سازی شده است .

وی با بیان اینکه وجوه گندم خریداری شده طی 24 ساعت به حساب کشاورزان عزیز واریز می شود افزود : تاکنون بالغ بر 779 میلیارد ریال به حساب کشاورزان واریز شده است.

مدیرعامل شركت غله و خدمات بازرگاني منطقه 5 درخصوص خدمات حمایتی از کشاورزان اضافه کرد : قیمت پایه خرید تضمینی گندم در سال جاری 7200 ریال با احتساب 2% افت غیر مفید و 4%افت مفید بوده است که به ازای هر درصد پاکی گندم مبلغ690 ریال به عنوان جایزه پاکی به مبلغ گندم خریداری شده اضافه خواهد گردید.

وی به نظارت همه جانبه بر استاندارد و کیفیت گندم های خریداری شده اشاره کرد و گفت : خوشبختانه گندم های استان از کیفیت نسبتاً مرغوبی برخوردار است ولیکن قبل از آغاز خرید گندم به منظور رصد و پایش کیفیت گندم نیروهای کنترل کیفی آموزش دیده و متخصص امور آزمایشگاهی جهت کنترل گندم های خریداری شده در مراکز و کمیسیون های خرید استان مستقر شده اند.

حسن پور در ادامه به خرید گندم توسط بخش خصوصی اشاره کرد و افزود : باتوجه به سیاستهای دولت در کاهش تصدی گردی در راستای خرید گندم، بخشی از کارخانجات آرد بخش خصوصی نیز در استان اقدام به خرید گندم از کشاورزان نموده اند که بنا به گزارشات بدست آمده خرید گندم توسط بخش خصوصی در استان تاکنون بالغ بر 23 هزار تن بوده است.

مدیرعامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 خاطر نشان کرد : خرید تضمینی گندم در استان تا زمانی که گندمی برای تحویل به مراکز ذخیره سازی وجود داشته باشد ادامه خواهد داشت.

  .::اتصال به منبع خبری ::.  
 
     
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس