کمينه  
دوشنبه, آبان 20, 1398
 
 
 
 
کمينه
ویرایشگر متن
   

 

شهيد بزرگوار عبدالله دارم

 

 

تاريخ شهادت : 1361

 

 

محل شهادت : شوش

 

 

نحوه شهادت :  اصابت تركش

 

 

فرازي از وصيت نامه شهيد بزرگوار عبدالله دارم

 

شهيد جاويد عبدالله دارم در سال 1340 در يكي از روستاهاي اطراف آبادان و در يك خانواده مذهبي پا به دنيا گذاشت.

پدر ايشان نيز به كار كشاورزي اشتغال داشت. شهيد بزرگوار از هشت سالگي پا به پاي پدر و برادر بزرگتر خود در مزرعه زحمت مي كشيد. به دليل فقر اقتصادي خانواده، تحصيلات خود را از سال سوم ابتدايي رها كرد و راهي آبادان شد تا براي خود شغل مناسب تري دست و پا كند مدتي در يك مغازه بستني فروشب و بعد در يك كارگاه كوچك توليدي آرد مشغول به كار شد و سپس در وزارت بازرگاني مشغول شد.

 شهيد ارجمند از سال 1352 ودر سن دوازده سالگي به آرمانها و رهنمودهاي حضرت امام خميني(ره) آشنا شد و تمام سعي خود را در رساندن پيامها ايشان به مردم به كار گرفت.

بعد از آن با اوج گرفتن حركت خروشان و انقلابي امت شهيد پرور عليه رژيم طاغوت ، به صورت فعال در تظاهرات شركت مي كرد. پس از شروع جنگ تحميلي عراق، شهيد والامقام به اتفاق خانواده به تهران مهاجرت نمود.

 اما يك لحظه فكر مبارزه با دشمن بعثي را از خود دور نساخت در فروردين ماه 1361 به عنوان سرباز وظيفه به جبهه شوش عزيمت نمود و در عمليات ((فتح المبين)) حضور يافت كه در جريان حمله رزمندگان اسلام به مواضع دشمن براثر انفجار موشك و اصابت تركش به پيشاني ايشان به درجه رفيع شهادت نايل آمد و به لقاء الله پيوست.

 شهيد بزرگوار داراي صفات شايسته فراواني بود. كه از جمله مي توان خوشروي، خوش رفتاري و بجا آوردن صله رحم و احترام به پدر و مادر و بزرگان را نام برد ايشان هيچ وقت و در هر حال نماز اول وقت را ترك نمي كرد.

 با خواندن قرآن، دل و چشم و روح خود را جلا مي داد و همواره براي رسيدن به هدفهاي معنوي خود، راز نياز با خداوند و پناه آوردن به درگاه الهي را مورد توجه قرار مي داد.

شهيد ارجمند هميشه نماز خواندن، روزه گرفتن، حمايت از امام(ره) و ادامه راه  شهيدان را به همگان سفارش مي كرد. ايشان در وصيت نامه خويش از فرزندان انقلاب اسلامي خواسته است در سنگر مدرسه و درس، فعال و كوشا باشند تا با آموختن علم در پيشرو اهداف امام و انقلاب و مملكت اسلامي موثر و مفيد واقع شوند.

 

روحش شاد و يادش گرامي باد  

 
     
  
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس