کمينه  
يکشنبه, آذر 24, 1398
 
 
 
 
کمينه
ویرایشگر متن
   

 

شهيد بزرگوار محمد ابراهيم سيفي نيا

 

تاريخ شهادت: 21/11/1366

 

 

محل شهادت : ماووت عراق

 

 

نحوه شهادت : اصابت تركش

 

 

 

فرازي از وصيت نامه شهيد بزرگوار محمد ابراهيم سيفي نيا

 

شهيد بزرگوار محمد ابراهيم سيفي نيا در روستاي ((آقاج)) شهرستان قوچان در خانواده مذهبي و مستضعف پا به دنيا نهاد. پس از طي دوران خدمت سربازي و ازدواج، براي كسب و كار تامين معاش خانواده به قوچان عزيمت نمود و پس از مدتي در اداره غله قوچان مشغول به كار شد.

 شهيد سيفي نيا در دوران انقلاب همگان با مردم در تظاهرات و راهپيمائيها شركت مي كرد و به دليل علاقه زياد به پيروزي انقلاب در سخنرانيها و مراسم مذهبي و انقلابي به اتفاق دوستانش به شهر مشهد عزيمت مي نمود.

 با آغاز جنگ تحميلي مبارزات خود را عليه رژيم بعثي عراق تداوم بخشيد. ايشان نفرت زيادي از بعثيون عراقي و فجايعي كه انجام دادند داشت و به همين امر باعث شد كه تصميم بگيرد براي اخراج آنها از خاك مقدس و پاك ميهن اسلامي و نيز اطاعت از فرامين حضرت امام خميني(ره) در انجام وظايف ديني و شرعي خود عمل كند ودر جنگ مشاركت نمايد.

شهيد ارجمند به صورت بسيجي و داوطلبانه در جبهه هاي نبرد حضور يافت نخستين حضور ايشان در منطقه عملياتي سومار بود .

 آخرين بار در سال1366 در حالي كه براي نجات يكي از همسنگران خويش از سنگر خارج شده مورد اصابت تركش قرار  گرفت و به درجه رفيع شهادت نايل گرديد.

 شهيد بزرگوار داراي همسر و شش فرزند بود. همسر مكرمه اشان با تلاش و مشقت فراوان كمر همت به تربيت فرزندان بست اگر چه يكي از يادگارهاي شهيد ناكام از دنيا رفت و خانواده را داغدار نمود اما ساير آنان هم اينك با موفقيت تمام در حال تحصيل و يا مشغول به كار مي باشند.

 شهيد عزيز سيفي نيا، انساني فوق العاده آرام ، متين و خوشرو بود. در كمك كردن به ديگران از هيچ چيز دريغ نداشت وي به نماز و روزه اهميت فراوان مي داد و از اين نظر براي آشنايان و فاميل يك الگو مثال زدني بود.

ايشان همواره خانواده و ديگران را به اقامه نماز اول وقت و گرفتن روزه و شركت در نماز جمعه سفارش مي كرد.

شهيد والامقام سيفي نيا در وصيت نامه خود تمام حرفهايش را در يك عبارت خلاصه كرده بود و آن هم اطاعت از مادر و احترام به مقام مادر و حمايت از مادر در تمام مراحل زندگي بود.

 

 روحش شاد و راهش پر رهرو باد

 
     
  
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس