کمينه  
جمعه, آذر 15, 1398
 
 
 
 
کمينه
ویرایشگر متن
   

 

شهيد بزرگوار احمد گل محمدي نقشه

 

 

تاريخ شهادت : 2/9/1366

 

 

محل شهادت : شلمچه

 

 

نحوه شهادت : اصابت تركش

 

  

فرازي از وصيت نامه شهيد بزرگوار احمد گل محمدي نقشه

 

شهيد معظم احمد گل محمدي نقشه در سال 1330 پا به دنيا گذاشت. ايشان از مادري سيده و روحاني زاده متولد شد و پدرش بسيار مومن، درستكار و فداكار بود. از اين رو، با بهرمندي از وجود چنين پدر و مادري، ايشان فردي معتقد و با تربيتي متعالي رشد و پرورش يافت.

 در دوران انقلاب با رژيم طاغوت و عوامل شاه مزدور به مبارزه پرداخت ودر تظاهرات و راهپيمايي ها نيز حضور فعال داشت.

 پس از پيروزي انقلاب نيز با تمام وجود براي حفظ انقلاب و نظام اسلامي از هيچ كوشش دريغ نورزيد. با شروع جنگ تحميلي براي دفاع از ميهن اسلامي با تمام وجود فداكاري نمود و بالاخره جانش را به مبعودش هديه كرد.

شهيد بزرگوار گل محمدي انساني مومن بود و خود را موظف به حضور در جبهه هاي جنگ مي دانست با اين وصف بيش از 1500 روز در جبهه هاي نبرد شركت داشت. اولين حضور او نيز سال1360 در منطقه جنگي جنوب كشور بود.

 تا اين كه در سال 1366 پس از حدود شش سال حضور در حبهه هاي نبرد در حالي كه براي شناسايي منطقه عملياتي رفته بود مورد اصابت تركش خمپاره در ناحيه قلب قرار گرفت و به آرزوي ديرينه خود رسيد و شهد گواراي شهادت را نوشيد.

 گفتني است كه شهيد بزرگوار در حال وضو گرفتن و اماده شدن براي به جا آوردن نماز مغرب و عشا بود كه مورد اصابت تركش قرار گرفت. پس از آن سه دقيقه بيشتر زنده نماند و كلام آخرش اين بود:(( السلام عليك يا اباعبدالله))

شهيد جاويد گل محمدي داراي همسر و سه فرزند بود. همسرشان با صبر و توكل به خداوند يادگارهاي شهيد را به مراتب عالي رشد و تربيت هدايت نمود. هم اينك فرزند اول دانشجوي دانشگاه مشهد ، فرزند دوم در دبيرستان و فرزند سوم در دوره راهنمايي مشغول به تحصيل است.

 شهيد والامقام گل محمدي بسيار با ايمان و موحد بود. وي همواره مي گفت از خداوند مي خواهم از بيت المال چيزي به طرف خانواده ام نيايد. از اين رو، به منظور مطمون شدن و پيشگيري از بروز اين امر هر از چند گاهي به حساب دولت پول واريز مي كرد.

 ايشان پيروي از اصل ولايت فقيه و حمايت از رهبر كبير انقلاب، امام راحل(ره) بسيار تاكيد مي كردو در وصيت نامه خود همه را به حفظ تقواي الهي، خدمت به مردم، پيروي از ولايت فقيه و گذشتن از دنيا براي حفظ اسلام دعوت نموده است.

 
     
  
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 5 (استانهای خراسان) می باشد.
پیاده سازی پورتال ( پرتال ) و خدمات الکترونیک توسط پارسه رایانه توس