EN
۱۳۹۹/۰۷/۲۲

در نشست کارگروه آرد و نان و تنظیم بازار استان اعلام شد:

پلمب بدون اغماضدرانتظار نانوایی های متخلف

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: در صورت اثبات تخلف نانوایی‌ها، بدون اغماض به تعزیرات ارجاع می شوند و به سرعت برای قطع سهمیه آرد و پلمب آن ها اقدام می‌شود.

در نشست کارگروه آرد و نان و تنظیم بازار استان اعلام شد:
پلمب بدون اغماض درانتظار نانوایی های متخلف
 
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری گفت: در صورت اثبات تخلف نانوایی‌ها، بدون اغماض به تعزیرات ارجاع می شوند و به سرعت برای قطع سهمیه آرد و پلمب آن ها اقدام می‌شود.
 به گزارش ایرنا، رسولیان در نشست کارگروه آرد و نان و تنظیم بازار استان افزود: اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان باید دسترسی به سامانه «خرید آرد کشور» را در اختیار اتحادیه نانوایان، سازمان صنعت، تعزیرات حکومتی، اداره کل بازرسی و بسیج سپاه امام رضا(ع) قرار دهد تا بتوانند مسیر تخصیص آرد و گندم  یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای را رصد کنند
وی با تاکید بر تشکیل کمیته کاری برای تصمیم گیری فوری درباره توزیع آرد گفت: در این کمیته، تعزیرات حکومتی، اتحادیه نانوایان، سازمان صنعت ،معدن و تجارت، اداره کل غله و خدمات بازرگانی عضویت خواهند داشت و مدیریت کمیته با اداره کل غله و محوریت اجرا با اتحادیه خواهد بود تا هر زمان نیاز باشد، بلافاصله درباره نحوه توزیع آرد تصمیم گیری ‌کند.
 وی افزود: سهمیه قطع شده نانوایی‌های متخلف به نانوایی‌های مناطق پر جمعیت که مورد وثوق اتحادیه نانوایان باشند، تعلق می‌گیرد
ذخایر آرد و گندم استان حداقل برای یک سال آینده تامین شده است 
معاون استاندار تاکید کرد: ذخایر آرد و گندم استان حداقل برای یک سال آینده تامین شده است و نیاز واقعی آرد استان به هر میزان که باشد تامین خواهد شد.
سلطانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب مشهد نیز در این نشست گفت:  اگر قرار است نظارت بر تخصیص سهمیه آرد به نانوایی‌ها نظام مند و تشدید شود، اتحادیه نانوایان باید روزانه ساعت کاری مشخصی را برابر با سهمیه آردی که به هر نانوایی تعلق می‌گیرد تعریف کند و ساعت شروع و پایان پخت نان در هر نانوایی مشخص شود.
مدنی مدیر کل تعزیرات حکومتی استان نیز در این نشست با تاکید بر تشدید نظارت ها بر زنجیره تولید تا توزیع آرد گفت: برخی از افراد دارای پروانه کسب صاحب چندین  نانوایی یارانه‌ای و نیمه‌ یارانه‌ای هستند و به سبب تفاوت قیمت بین سهمیه آرد این دو نانوایی، سهمیه آرد یارانه‌ای به سمت سهمیه آرد نیمه یارانه‌ای هدایت می‌شود.
همچنین ساعدی، سرپرست معاونت نظارت و بازرسی سازمان صمت استان نیز در این نشست گفت: در بازه زمانی ۱۹ شهریور تا ۱۹ مهر امسال، قیمت کیسه آرد (۴۰ کیلویی) از نوع ۱۵ درصد سبوس گیری از ۸۵۰ هزار ریال به یک میلیون و ۱۰۰ هزار ریال رسیده و ۲۹ درصد افزایش یافته است.
 وی افزود: قیمت ۱۵ قلم کالا در گروه مواد غذایی از ۱۹ شهریور تا ۱۹ مهرماه در استان به طور میانگین بیش از ۸ درصد کاهش یافته است. رئیس سازمان تعاون روستایی استان نیز گفت: کرایه حمل به شدت افزایش یافته و تعاونی‌های روستایی وادار به حمل آرد ویژه بخش نانوایی و خانگی در روستا شده‌اند و پیروی از قیمت مصوب برای کرایه حمل، جواب گوی هزینه آن ها نیست.
 ناصری مقدم همچنین تغییر هزینه مصوب حمل آرد را به منظور کاهش فشار بر تعاونی‌های روستایی خواستار شد.
شایان ذکر است ، در این نشست دبیر انجمن صنفی کارفرمایی کارخانجات آرد سازی استان های خراسان و نماینده شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس که مسئولیت حمل گندم به کارخانه‌های آرد را برعهده دارد نیز نکاتی را مطرح کردند.
 


منبع : اداره کل غله استان خراسان
تعداد بازدیدها : ۸۹۷


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان خراسان رضوی می باشد