EN
۱۳۹۹/۰۳/۰۸

خرید تضمینی کلزا در خراسان رضوی آغاز شد

با خرید تضمینی ۱۴۸ تن کلزا از کشاورزان شهرستان های سرخس ، بردسکن و رشتخوار عملیات خرید تضمینی این دانه روغنی در استان خراسان رضوی آغاز شد.

خرید تضمینی کلزا در خراسان رضوی آغاز شد

با خرید تضمینی  148 تن کلزا از کشاورزان شهرستان های سرخس ، بردسکن و رشتخوار عملیات خرید تضمینی این دانه روغنی در استان خراسان رضوی آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی؛ حمید رضا نوری مدیر کل این اداره گفت: خرید تضمینی دانه های روغنی کلزا از روزهای پایانی اردیبهشت ماه از شهرستان های سرخس ، رشتخوار و بردسکن با خرید 148 تن کلزا آغاز شده است.

وی گفت در حال حاضر 3 مرکز خرید در این شهرستان ها فعالیت دارند که با گسترده شدن عملیات خرید در سایر شهرستان ها 14 مرکز خرید به خدمات رسانی به کشاورزان خواهند پرداخت.

نوری قیمت پایه خرید دانه های روغنی کلزا را در سال جاری 40 هزار و 850 ریال عنوان کرد و افزود : این قیمت خرید تضمینی با احتساب 10 درصد رطوبت و 2 درصد ناخالصی خواهد بود.

مدیر کل اداره غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی گفت : پیش بینی می شود از مجموع 7 هزار و 58 هکتار سطح زیر کشت بیش از 13 هزار 580 تن دانه روغنی کلزا به صورت تضمینی از کشاورزان خریداری شود.

وی ثبت مشخصات کشاورزان در سامانه پهنه بندی سازمان جهاد کشاورزی ، به همراه داشتن کپی مدارک شناسایی و تاییدیه حساب بانک کشاورزی را از مهمترین الزامات روند خرید تضمینی در مراکز خرید برای کشاورزان برشمرد.

نوری در ادامه به اقدامات پیشگیرانه در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در مراکز خرید تضمینی اشاره کرد و گفت : برنامه ریزی و جلوگیری از تردد رانندگان محترم در مراکز خرید ، پیش بینی و تعبیه حوضچه ضد عفونی برای کامیون های حامل دانه های روغنی و همچنین رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و دستکش برای تمامی پرسنل حاضر در مراکز خرید از مهمترین الزامات مراکز خرید در سال جاری خواهد بود.

گفتنی است با توجه به خرید تضمینی 7 هزار و 480 تنی کلزا در سال گذشته، امیدواریم افزایش 81 درصدی این دانه روغنی را در استان خراسان رضوی شاهد باشیم


منبع : اداره کل غله استان خراسان
تعداد بازدیدها : ۸۳۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق محفوظ و متعلق به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان خراسان رضوی می باشد